Strona główna Aktualności Kilka zmian w obostrzeniach. Zapomnijmy o wyjazdach na majówkę

Kilka zmian w obostrzeniach. Zapomnijmy o wyjazdach na majówkę

5

Minister Zdrowia poinformował dziś o nowych wytycznych dotyczących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyjaśnił, że „głównym kryterium decyzyjnym – jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących obostrzeń – jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów”. „W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe” – wskazał.

Zdaniem Niedzielskiego oznacza to, że „mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend”. „Ale zwróćmy uwagę, że ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie obowiązywania restrykcji o tydzień ma jeden wyjątek. Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków, czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków” – poinformował.

Hotele, żłobki i przedszkola, sport

Przedłużone zostają obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczona będzie także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A propos obostrzeń, ciekawy polecam odcinek programu Warto Rozmawiać wyemitowany 12.04.2021 https://www.youtube.com/watch?v=N8pDd-3eZII

Proszę się nie sugerować tytułem filmu na youtube, musiałem poszukać reupload bo dziwnym przypadkiem ten konkretny odcinek no TVPowskim vod nie odtwarza się.

Last edited 1 rok temu by Szept Odbytu

Już został usunięty 🙁

Zapomnijmy o majówce? A ja już mam wynajętą kwaterkę i zapominam (jak co dzień) o waszym covidobełkocie ludzi upośledzonych umysłowo.

Ostatnio jedna para w Malanowie miała zorganizowane wesele. Ale kopert się nie doczekali. Raczej tego nie zapomną. Do końca życia.

Last edited 1 rok temu by Xymena

Ja tam urządzam party u mnie w ogrodzie na 30 osób. Będzie dobra zabawa