Strona główna Styl życia Moda i styl Kilka słów o Warszawskiej pracowni Czapek i Kapeluszy – Sterkowski

Kilka słów o Warszawskiej pracowni Czapek i Kapeluszy – Sterkowski

0

Nakrycia głowy towarzyszą człowiekowi od zawsze. Jedną z polskich marek, które swoją historię zaczęły budować niemal sto lat temu jest marka Sterkowski. Ta rodzinna firma tworząca z pasją czapki, kapelusze i wiele innych, przy wykorzystaniu tylko najwyższej jakości materiałów, dzięki wytrwałości, pomysłowości i uporowi jej właścicieli pozwala nam dziś cieszyć się produktami, które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających klientów. A jak rozpoczęła się ta historia?

W 1926 po tragicznej śmierci męża Anna Sterkowska zdecydowała się na podjęcie heroicznej w tamtym czasie decyzji, zajęła się tworzeniem czapek, kapeluszy i innych nakryć głowy. Ta, wychowująca samotnie czwórkę dzieci kobieta była gotowa na wiele dla zapewnienia dzieciom godnego życia. Tak rozpoczęła się ta trwająca do dziś historia.

Rodzinna pasja

Początki nie były oczywiście łatwe. Pani Anna samotnie tworzyła firmę, aby już kilka lat później dołączył do niej najstarszy syn Zygmunt. Jego odważne pomysły i decyzje wpłynęły na dynamiczny rozwój i umocniły markę Sterkowski na rynku kapeluszniczym. Zygmunt podczas Powstania Warszawskiego musiał zawiesić działalność firmy. Był to dla wszystkich niezwykle trudny czas. Po upadku powstania ocalały Zygmunt został zesłany do Niemiec na roboty przymusowe, by następnie wrócić do Polski i rozpocząć odbudowywanie firmy. Niecałe dwa lata później firma zatrudniała już ponad pięćdziesiąt osób i prężnie rozwijała się dalej. Niestety piętno na jej działalności odcisnęły ciężkie czasy komunizmu. Władza komunistyczna stawiała wiele przeszkód na drodze prywatnym przedsiębiorcom. Zygmunt każdego dnia walczył o przetrwanie firmy. Firma była zmuszona ograniczyć produkcję. To wszystko jednak nie skłoniło Zygmunta do poddania się, wręcz przeciwnie. Był w nim niezwykły hart ducha i upór matki Anny. W tym trudnym czasie rozpoczął działania na mniejszą skalę, szyjąc czapki, kapelusze i berety. Jego wyroby cieszyły się uznaniem klientów, a młodzi chcieli pobierać u niego nauki. Jego pasja została przejęta również przez jego dwóch synów. Każdy z nich kontynuował rodzinną pasję pod swoją marką, łącząc siły i stawiając na jedną wspólną markę – Sterkowski.

Produkty najwyższej jakości

Produkty marki Sterkowski https://www.sterkowski.pl tworzone są z tradycją, pasją, zaangażowaniem i dbałością o każdy detal. Kapelusze, czy czapki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak bawełna czy len. Dzięki temu są trwałe, wygodne i stylowe. Produkty dostępne w sklepie nie tylko zapewniają komfort termiczny podczas wypraw letnich i zimowych, ale również stanowią “kropkę nad i” całej stylizacji. Różnorodne, dopracowane pod każdym względem kapelusze to doskonała okazja do zabawy modą, tworzenia nowych koncepcji bez względu na porę roku.

Marka Sterkowski to synonim jakości. Mimo wielu zawirowań i przeciwności losu firma za każdym razem podnosiła się i, wyciągając lekcję z niepowodzeń, jej kolejni właściciele dążyli do jasno postawionego przed sobą celu – tworzenia najwyższej jakości produktów. Dzięki temu dziś możemy wybierać spośród wielu pięknych i stylowych modeli czapek i kapeluszy zarówno na cieplejsze, jak i te chłodniejsze miesiące.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments