Strona główna Na sygnale Kryminalne Kierujący wydmuchał aż 3,7 promila. To nie jedyne przewinienie

Kierujący wydmuchał aż 3,7 promila. To nie jedyne przewinienie

14
Policjant po służbie zatrzymał kierującego, który był kompletnie pijany. Ponadto miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mundurowy w czwartek 20 stycznia po godzinie 22.00 jadąc po służbie przez Konstantynów Łódzki, zauważył na ulicy Lutomierskiej dziwnie zachowującego się kierowcę Daewoo Matiza. Auto jechało dosłownie od krawężnika do krawężnika.

– Funkcjonariusz zaczął mrugać światłami swojego pojazdu dając znaki do zatrzymania się temu kierowcy. Gdy ten zatrzymał pojazd, policjant otworzył drzwi Matiza i wyczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Policjant nie tracąc czasu, zabrał kierowcy kluczyki i o sytuacji poinformował dyżurnego pabianickiej komendy policji – relacjonuje rzecznik pabianickiej komendy.

Funkcjonariusze sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk miał ponad 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, ze posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za jazdę wbrew obowiązującemu zakazowi kara do 5 lat więzienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bezwzględnie uje… Uciąć rączki przy samej pupie.

„Funkcjonariusz zaczął mrugać światłami swojego pojazdu dając znaki do zatrzymania się temu kierowcy „- nie wiedzialem że to tak działa .🤔
Wedlug prawa ruchu drogowego to raczej jest inaczej.

Przecież to wyraźny sygnał, by przyśpieszyć 😜

I super tacy gliniarze to szacunek i chylę czoła

Zamiast oszukać debila, tak jak to zrobił, pewnie powinien staranować i urwać mu głowę.

Taran. Hm. Byłeś po tamtej stronie muru ??

Na nic wysokie kary. Kto ma wsiąść pijany za kółko ten wsiądzie. Tak jak kiedyś wspominałem, wypalenie znamienia na mordzie za najmniejsze alkoholowe przewinienie może coś by dało ludziom do myślenia a i z daleka widać by było z kim mamy do czynienia.

Hm.
Jestem Za .Za każde przewinienie wypalanie na mordzie.
Gryglewski już by miał pierwsze jako dobry przykład.
@ Elo na prezydenta Pabianic

Nie dopowiadaj sobie za dużo bo temat tyczy się alkoholu za kółkiem.

Tak. Za alkohol.

A złodziejowi rękę?…
Facet, który ma 3,7 to w ogóle coś pamięta, co robił?
Ukarałabym tych co z nim pili i pozwolili wsiąść.

A co to w ogóle za usprawiedliwienie xD Ktoś mu do mordy siłą wlewał alkohol?
Sama pewnie doginasz autem na bani skoro ujadasz w ten sposób.

Widzisz, ja po 1 promilu to nie wiedziałabym gdzie jestem, z kim i co robię…. I tu jest pytanie? Ktoś , kto ma 3, to wie, kojarzy, że jest w ogóle na ziemi…? Pewnie ze jak wypijesz 2 piwa i jedziesz, to wiesz co odwalasz, ale po 3 promilach jak tracisz kontakt?

Jak widać na wielu przykładach funkcjonariusze po służbie są znacznie sprawniejsi niż podczas pełnienia takiej służby. Czyżby pochwały a i pewnie premia to lepszą motywacją niż pisanie raportów o tym co zaszło na służbie.