Strona główna Na sygnale Kierująca do aresztu, pies do schroniska

Kierująca do aresztu, pies do schroniska

3

Policjanci zatrzymali agresywną 55-latkę, która pijana próbowała odjechać Fiatem Seicento z parkingu.

We wtorek około godz. 18.00 dziwnie zachowującą się kobietę spostrzegli klienci sklepu Intermarche przy ul. Myśliwskiej.

– Dwaj świadkowie zauważyli, jak kobieta spacerująca po parkingu z psem próbowała początkowo nieudolnie otworzyć kluczykiem drzwi od strony pasażera w Fiacie Seicento. Na chwilę usiadła na fotelu pasażera, po czym zaczęła ponownie spacerować z psem po parkingu. Chwiała się, miała problemy z utrzymaniem równowagi – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Wszystko wskazywało na to, że kobieta może być pod wpływem alkoholu.

– Kobieta wróciła do samochodu, usiadła za kierownicą i gwałtowanie ruszyła z parkingu. Jeden ze świadków podbiegł do jej samochodu i przez otwarte okno wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę. Drugi z mężczyzn o całej sytuacji powiadomił policję – dodaje rzeczniczka.

O pomoc poproszeni zostali strażacy, którzy kończyli działania gaśnicze na łąkach za sklepem. Strażacy pilnowali kobiety do przyjazdu policjantów. W tym czasie 55-latka zachowywała się agresywnie wobec świadków, ubliżała im. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Swoją agresję skierowała również na interweniujących policjantów. W dalszym ciągu była agresywna, nie wykonywała wydawanych poleceń. Trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana.

Na miejsce wezwani zostali też strażnicy miejscy, a by zająć się psem zatrzymanej. Kundelek trafił do pabianickiego schroniska. Kobieta będzie mogła go odebrać po opuszczeniu policyjnego aresztu.
Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty.

– Na pewno będzie ich kilka – twierdzi kom. Joanna Szczęsna.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Powinna dostać surową karę żeby nikomu nigdy nie zrobiła żadnej krzywdy.

Powinna dostać surową karę. Pijaństwo za kółkiem jest nie dopuszczalne do kryminału z takimi.

po pijaku to mogła sobie w tramwaj wsiąść BABY NA TORY