Strona główna Aktualności Z miasta Kierowcy, noga z gazu!

Kierowcy, noga z gazu!

0

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach prowadzą od rana na terenie naszego powiatu kaskadowe kontrole prędkości. Akcja potrwa do godz. 14. 

Należy się ich spodziewać na drodze wojewódzkiej nr 710, która prowadzi z Łodzi do Błaszek (powiat sieradzki) i biegnie m.in. ulicami Łódzką i Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim w kierunku Lutomierska, a następnie przez Szadek i Wartę.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi jest ustawionych w pewnej odległości kilka radiowozów. Podczas dzisiejszych działań funkcjonariusze „drogówki” wykorzystują również motocykle. Sprawdzają ponadto trzeźwość kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

– Akcja ma pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych i przyczynić się do eliminacji kierowców łamiących przepisy. W powiecie pabianickim, podobnie jak na terenie całego kraju, jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji jest nieprzestrzeganie dozwolonej prędkości – przypomina komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.
 Kontrole są prowadzone również w innych powiatach, przez które biegnie droga wojewódzka nr 710 – łaskim, zduńskowolskim i sieradzkim.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments