Strona główna Aktualności Kierowcy, noga z gazu! Policja zaczęła akcję „Prędkość”

Kierowcy, noga z gazu! Policja zaczęła akcję „Prędkość”

8
Przed nami długi weekend, w związku z czym musimy liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi.

Policjanci już dzisiaj rozpoczęli akcję „Prędkość”. Jest ona prowadzona na drogach całego województwa łódzkiego, a więc również w powiecie pabianickim. Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości grozi konsekwencjami prawnymi.

Akcja potrwa również jutro, 11 listopada oraz w niedzielę, 14 listopada. Funkcjonariuszy należy spodziewać się zwłaszcza na głównych drogach oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą kolizji i wypadków.

– Kontrole będą prowadzone przy pomocy ręcznych mierników, ale też w sposób dynamiczny, z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory – mówi asp. sztab. Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jazdy do warunków na drodze to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

może niech policja zacznie akcję „praca” i po prostu wezmą się do roboty

To jest właśnie ich praca.

Milicja to niech się weźmie za robotę a nie tylko kierowców skubać. Najprostsza

Jak to jest że panowie susza niezgodnoe z obowiązującymi zasadami. Na świetlickiego przy stacji benzynowej. Stoją po drugiej stronie i zatrzymują po wykonanym pomiarze osoby jadące od ronda. Tam jest łuk. Z tego co pamiętam, instrukcja urządzenia pomiarowego jasno mówi że pomiar nie może być tak wykonywany.

Źle pamiętasz.

W ostatnich dniach często jest łapanka na Pawłówku. Wiadomo, teren zabudowany ale jest droga dla rowerów i chodnik dla pieszych, to nikt nie jedzie 50 na godzinę.

Chciałbym podziękować kolejny już raz redakcji EpaInfo za poinformowanie mnie jak i moich kolegów z szybkich aut o prowadzonej akcji policji. Uratowaliście wiele praw jazdy. Dzięki wam wiem kiedy mogę dobrze przegonić swój bolid i gdzie spodziewać się dogrzewania tarcz hamulcowych. Pozdrawiam z pokładu A45 AMG

„suszarka” pokazała 64km/h a GPS w mojej kamerze 55km/h i gdzie jest prawda ??