Strona główna Aktualności Polityka Kandydaci Koalicji Obywatelskiej ruszają do walki o wyborców

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej ruszają do walki o wyborców

38
W obecności koleżanek i kolegów samorządowców starosta Krzysztof Habura i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Rąkowski, kandydaci Koalicji Obywatelskiej do parlamentu w jesiennych wyborach parlamentarnych, oficjalnie rozpoczęli dzisiaj kampanię wyborczą.

Pierwszy z nich będzie ubiegał się o mandat senatora w okręgu nr 26, obejmującym oprócz powiatu pabianickiego również zgierski i łaski, drugi – o miejsce w sejmie, do którego startuje z czwartego miejsca w okręgu nr 11. Obydwaj od lat są związani z samorządem. I właśnie m.in. o tym była mowa podczas inauguracji kampanii.

– Działania rządu zmierzają do tego, aby ograniczyć samorządność – stwierdził Krzysztof Habura.

Zagadnień, którymi należałoby się zająć jest w ocenie kandydatów wiele. To m.in. służba zdrowia (np. skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów do 21 dni, utworzenie programu walki z rakiem), uporządkowanie spraw oświatowych (choćby podwyżki dla nauczycieli), trzynasta emerytura dla seniorów (cały czas, a nie jednorazowo), ochrona środowiska (czystsze powietrze poprzez wymianę pieców)…

– Idziemy do parlamentu po normalność, by znów żyło się w demokratycznym państwie prawa, gdzie jest przestrzegana praworządność i konstytucja. Chcemy, by ludzie zaczęli ze sobą normalnie rozmawiać, bo teraz jesteśmy podzieleni jak nigdy dotąd – mówił Krzysztof Habura.

Kampania, podobnie jak w przypadku tej prowadzonej przez rządzącą partię, ma polegać na spotkaniach i rozmowach z wyborcami.

– Nasz program będą pisali mieszkańcy. To oni przychodzą z problemami, które trzeba rozwiązywać – podkreślał Krzysztof Rąkowski. – Startujemy po to, by Pabianice miały w parlamencie swoich przedstawicieli, którzy będą o te Pabianice walczyć, a nie siedzieć za biurkiem i udawać, że coś robią.

Obydwaj zapowiedzieli swoją obecność w różnych częściach miasta i powiatu i wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców.

– Tak naprawdę je znamy, wiemy, jakie są potrzeby miasta, powiatu i regionu, bo przebywamy z ludźmi na co dzień, ale te spotkania pozwolą je doprecyzować – mówili.

REKLAMA
Poprzedni artykułDrift w parku Wolności na nagraniach. Straż miejska mówi mu „dość”
Następny artykułPabianiczanin znowu na Pudelku. Wrzucił kontrowersyjne zdjęcie
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pytam z czystej ciekawości. Czy obaj panowie byli dzisiaj w pracy czy na urlopie? Jeżeli na urlopie to OK ale jeżeli w pracy to chyba nie powinni prowadzić kampanii?

tak, byli, jak i reszta osób pracujących w magistracie miasta, spotkanie, które widać na zdjęciu miało miejsce po godzinie 16.00 więc każdy swoje zadania służbowe wykonał na rzecz obywateli „za które wszyscy płacimy”. Lepiej tak niż jak kolega Łuczak, który w Pabianicach jako senator pojawia się przypadkiem jak przejeżdża do domu w Bychlewie. Jego zwłaszcza należy rozliczać za sumienność co do czasu pracy w Senacie RP. A zwłaszcza za efekty. Choć ostatnio i Ciebiadę także, choć facet ma usprawiedliwienie bo jest posłem rezerwowym, z krótkim stażem.

Konferencja była od 16 wiec może byli i tu i tu;-)

Jaka szkoda żaden z szanownych panów nie przeniesie się do pracy w Warszawie Pabianice maja już swojego senatora i posła ha ha ha Ludzie wybierają każdy ma tylko jeden głos wiec fortuna kołem się toczy Proponuje debatę kandydatów z wyborcami na Rynku tam gdzie ludzie robią zakupy pozdrawiam

Oj cała śmietanka POlizać chciała cukierek przez szybkę. Czy panowie i panie karty pracy odbili ? Panie Łukaszu Pani Joanno ? i reszta. No Panowie Krzysztofowie też chyba o też porze w pracy powinni być ?

Habura, obiecałeś publicznie, że wypłacisz nauczycielom szkół powiatowych pieniądze za udział w strajku. Nawet na swoim podwórku obietnic nie potrafisz zrealizować (o basenie już nie wspomnę) a za obietnice dużego kalibru się bierzesz ? No cóż ego POniosło Krzysia Pysia 🙂

Zawsze byliśmy podzieleni. Trudno, żeby ludzie,których rodziny zabijali Rosjanie żyli w zgodzie z ludzi którzy popierałi okupacje komunistyczna

Trochę nie tak, bo to faktycznie prawdziwy, ale skrajny przykład.
Pod okupacją sowiecką a to już zupełnie co innego.
Podzieleni, ale razem właśnie przeciw hitlerowcom i ruskim.
A teraz jesteśmy podzieleni wewnętrznie jak naród, jako Polak przeciw Polakowi i to własnie zawdzięczamy zdradzieckim mordom. Przedtem takich podziałów nie było… na rasę panów, gorszy sort … Polak powinien być tylko jeden. Polak !

Trochę pojechałeś z tymi podziałami 🙁

Argumentuj ! Czy tylko taka wrzuta dla nabiału …

O ile PiS uda się połączyć konkretny program, który za moment zostanie zaprezentowany, z odpowiednią emocją niosącą ten program, to Kukizo-ZSL wypadnie z sejmowej gry, SLD wczołga się z 5-6%, POKO dostanie poniżej 25%, a 45-47% PiS w takiej układance oznacza większość konstytucyjną. Proste, prawda?

Powodzenia !

…i znów będzie jak dawniej, czyli w PRL.

A dlaczego nie 65% i większość absolutna? Jak ma ci to poprawić samopoczucie, nie ograniczaj się w chorych wizjach.

22.08.2019 – Prawo i Sprawiedliwość – Sondaż Ariadna .

Najnowszy sondaż poparcia komitetów wyborczych przed wyborami do Sejmu i Senatu .
Prawo i Sprawiedliwość rządzi samodzielnie . Zwyciężymy !!!!!

Z Polską?

Konstytucja i demokracja. To już wiadomo czym panowie będą się zajmować. Szczęśliwi ludzie którzy nie dali się nabrać na ich obietnice.

„Idziemy do parlamentu PO normalność….” Az mi łzy wzruszenia POciekły. PO tą „normalność” prezentowaną Polakom przez 8 lat? W pogardzie do Polski, Polaków, robieniu lodów dla swoich, a dla reszty POdatki? Pinindzy ni ma i nie będzie… Idźta wy Dżardżar Binks i Krzysio do swego POcanowa! Nie macie szans… Na szczęście.

Tobie znów gorzej. A teraz, to niby jak ? Jest totalna pis pogarda dla Polaków, bo zdrzadzieckie mordy wprowadzili podział na rasę panów i gorszy sort. Jest pogarda dla Polski na arenie międzynarodowej za kacze przewałki. Tylko Trampek zadowolony, bo kupujemy gaz i różny złom, budujemy T-Fort i za wszystko bulimy z nawiązką. A lody pisiory też kręcą dla swoich, lepiej niż poprzednicy i to na większą skalę. Podatków nie ma ? No, nie rób z siebie …. Nie ty, na szczęście decydujesz o” pinindzach „. Idź, daj na tacę za zdrowie, bo na rozum już za późno. Nigdy i… Czytaj więcej »

xyz.. To nie PiS wprowadził podział i nie PiS chciał wyrżnąć watachę tylko twoja PO jakbyś zapomniał. Nie wiem czy zauważyłeś ale ludzie jakoś nie narzekają za PiS, w przeciwieństwie do wielu lat (nie)rzadów PO. Zbiorowa amnezja? O tym czy jest źle czy dobrze decyduje wyborcza urna, a nie cyrki na sejmowej trybunie czy błazenada KOD na ulicach. Po prostu jak drzesz papę w obronie demokracji to ją k. przestrzegaj, a nie dąż do wojny domowej jeleniu! Osobiście wolę sojusz z USA niż czekać aż znowu nasi sąsiedzi wyciągną łapy po nieswoje. Taka sytuacja nasza geopolityczna. Czaisz? Ludzie w d.… Czytaj więcej »

tołdi … Rzucił hasło, ale takiego podziału w narodzie, jak za zdradzieckich mord jeszcze wtedy nie było. Ty sie ludźmi nie podcieraj, bo sa różne opinie, jeleniu z pustą dyńką. I ostatnie wybory w Pabianicach sa tego dowodem. Jak masz sojusz, to nie wyciagną W d…, to ty masz TK, Konstytucję, naród polski i Polskę. Wszystko zostanie usunięte, jesli zdobędziecie bezwzględną większość, tylko dla dobra Drugiego Kaczora, czaisz ? Godnie żyć, mieć pieniądze i cieszyć się życiem, to człowiek zawsze pragnie bez względu na panującą elitę polityczną i władzę i faktycznie PiS uszczęśliwia ten naród, jak może. Ty pisowy wyskrobku,… Czytaj więcej »

To załóż partię, pokaż program, przekonaj wyborców i realizuj to co obiecałeś cwaniaku w kapuście chowany. Ale ty pewnie z tych co to narzekają na wszystko, a sami z piwkiem przy kompie swoje nudne wywody zostawiają. Tylko komu i po co? Te wszystkie xyz-y, wafle (patrz niżej )i inne POkurcze do wora, a wór do jeziora : ) Szkoda prądu na was

Chyba było za ostro i Portal zablokował. No, to może tak, bardziej na słodko … Ach, tołdi ? Kiedy ty wreszcie z tego prymitywnego piz…. wyrośniesz ! Znów piszesz do siebie, ty w kapuście zrodzony. No i jak zwykle bez argumentów, ale za to z ta … kimi paszkwilami. Ooo, i nawet masz lewych i prawych, od Polski, przed 1939 r. w swoich propozycjach, jak C.G, ale to nie o mnie mowa, więc wypad ! Zrewanżuję się propozycją : załóż sobie k-k-k, bo ci z racami za słabe ! A teraz bardziej delikatnie, to ciebie za ja… i na hak… Czytaj więcej »

Hej, tołdi ?
Jesteś tam, czy może na urlopie od pisiego hejterowania i trollowania, co nam daj panie Boże zdrowie i dobre samopoczucie, oprócz ciebie, bo ty z PiSdzielstwem jesteś zawsze Spider-Man !

Kolejny dzieciak bawiący się literkami. W dodatku operujący jakimiś śmiesznymi neologizmami. Jesteś tak żałosny, jak ta cała banda łżących miernot, obecnie dojąca Polskę. Ostatnie wydarzenia dokładnie obrazują „poziom” obecnej władzy.

To nie dzieciak… Są dwie opcje. Każda z pisiowa gangreną !
Literkami bawi się jeden taki pancerny. Natomiast stwierdzenia są domeną drugiego, to R. Stawiam na Tolka Banana …
Obaj, skrajni pisowi fanatycy.

Kiedy Ty błaznie odpowiesz merytorycznie na jakikolwiek temat?

Ci panowie tylko tracą czas

nie jestem polityczny i mam ja w d…. ale jak widze naszych kandydatow to mnie krew zalewa w szczegolnosci rakowskiego wstyd ze tacy ludzie sa w polityce ale jak to mowia jaki kraj taka wladza

Panowie przegrają z kretesem, to jest niemal pewne. A tak z w ogóle też uważam, że też potrzebne są zmiany, tym panom już dziękujemy. Idźcie do normalnej pracy.

„Nasz program będą pisali mieszkańcy” – lamer leci na pomysłach innych od lat!

KOlaboranci chcą normalnie rozmawiać a się uśmiałem.

Pośmiej się z tego : nie tylko KO. Pisi z K.C. M.Ł, też …

czy ktos o zdrowych zmysłach zagłosuje jeszcze na PO? mój głos oddam na dra Tomasza Rzymkowskiego bo to bardzo pracowity i merytoryczny poseł a nie jakis sfrustrowany pieniacz

Ubaw po pachy z tego „dra”. Karierowicza, który miał walczyć z systemem, a chętnie do niego się przyssał, jak się cookies posypało Jeśli takie głosowanie ma być wyznacznikiem „zdrowych zmysłów”, to najwyraźniej w ciemnym ludzie obowiązują inne standardy tej zdrowotności. 🙂

Takie są objawy bólu żylaków odbytu. Prince ! Węże się w garść!

Myślałem że to pogrzeb …………………..

szanse marne, wygra PIS