Strona główna Aktualności Z miasta Kamery już są, ale brakuje prądu

Kamery już są, ale brakuje prądu

37
Trwa montaż Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W naszym powiecie powstaną dwa takie miejsca. 

O tym, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje u nas postawić odcinkowy pomiar prędkości, wiadomo od dawna. Nie jest jednak znana data uruchomienia kamer, które sprawdzą z jaką prędkością jadą samochody.

– Termin uruchomienia urządzenia nie jest jeszcze znany i uzależniony jest od zakończenia prac związanych z zapewnieniem przyłącza energetycznego – informuje GITD.

W naszym powiecie będą dwa takie odcinki. Jeden zlokalizowany będzie w Bychlewie, od adresu Bychlew 6 do Jadwinin 16a. W tym miejscu prace związane z budową systemu zaczęły się w październiku. Drugi odcinek budowany jest na drodze ekspresowej S14: Dobroń – Pabianice Północ – od 75 km 300 m (bramka Viatoll) do 69 km 900 m.

O występowaniu OPP będzie informował specjalny znak.

REKLAMA
Poprzedni artykułPosypały się nagrody dla samorządów
Następny artykułPabianiczanin na podium w prestiżowym konkursie muzycznym
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wybór miejsc z pupy. Czy na tym odcinku w Bychlewie ktos pamięta jakąś stłuczke? Może warto było pomyśleć o odcinku wylotowym Strzelnica – Chechło? Ile tam już było śmiertelnych wypadków a nadal wielu prowokuje podobną sytuacje.

I jak to miałoby być mierzone, jeśli na tym odcinku obowiązują cztery różne ograniczenia?

Sądzę, że będzie mierzony czas przejazdu tego odcinka, nie prędkość. Da się wyliczyć minimalny czas przy założeniu przejazdu z dozwolonymi prędkościami. Oczywiście można na jakiejś części odcinka przyspieszyć, ale wtedy na innym trzeba zwolnić.

A od której prędkości obowiązującej ukarać, jak średnia wyjdzie 85 km/h? Przekroczenie o 35, czy przekroczenie o 15, czy może, że mógł jechać jeszcze o 5 szybciej?

Ja pamiętam jakieś kilkanaście stłuczek. I co najmniej dwa trupy.

Mam nadzieję że ktoś zaraz skosi autem te zje…. Kamery

Dobrze, żebyś to był ty. Tak porządnie, jak ostatnio twój kolega z BMW, na tej samej drodze.

pięknie życzysz komuś śmierci. To się nadaje do leczenia w psychiatryku najmniej a najlepiej do pierdla 🙂

Przygarniał kocioł garnkowi…

Popieram, tam są tak potrzebne jak.. Amazon. Lepiej drugą szkutnie dla Nas żeglarzy wybudować.

Rozumiem że ma to działać prewencyjne ale ustawienie OPP na S14 gdzie nie obowiązuje żadne ograniczenie poza prędkością narzuconą zgodnie z przepisami o drodze expresowej dla mnie nie ma sensu… Bardziej rozumiałbym OPP na Rzgowie od węzła Rzgów do węzła Łódź PLD gdzie są duże ograniczenia i przejazd przez nieistniejący PPO i co chwila ktoś ląduje w barierach bo nie mieści się w bramkach…

Chyba tam nie jeździsz… Co?
W kierunku Dobronia obowiązuje ograniczenie do 110km/h i to będzie genialna maszynka do robienia pieniędzy.
Większość kierowców będzie myślała jak ty i utrzymywała 120km/h.
Stefcio! Uważaj zatem 😉

Postawcie wiatrak to prąd będzie

Nie trza prundu, ludzie już tam jeżdżą 40 na godzinę i tak XD

Bo to dziadki co na działki jeżdżą. Mentalnie zatrzymali się w Austro – Węgrzech. Spokojnie od stycznia Łunia im każe oddać „lejce”, będzie spokój

A może lepiej by było na odcinku Jutrzkowicka/Gospodarczą gdzie sobie wieczorową porą jeżdżą 140 km/h? Dwa wypadki w tym miejscu, ostatni śmiertelny, bo pseudo kierowcom się wydaje, że to super prosta jest na rozpęd do ronda?!

Niech jeżdżą, co im zabraniasz. Mają dynamit w nodze to fajnie, że jest prosta gdzie nie muszą się ograniczać mocą Swoich bolidów.

I kamerki red light ze cztery na Zamkowej poprosimy

Takie odcinkowe pomiary są lepsze niż pojedyncze radary….zarządcy dróg powinni wszystkie wylotówki z miasta nimi obsadzić a policja wówczas mogłaby się skupić konkretnie na mieście.

widac ze masz mentalnosc niewolnika..

Nie to, co w Emiratach Arabskich. Wolnych Emiratach.
Spr awdziłeś już, Krzysiu? Czy nie stać cię na bilet, wolny człowieku?

Z pozdrowionkami dla ZOMO : .I.

ZOMO=ITD

szkoda pary i piniendzy na system umieszczony w miejscu gdzie n99% aut mierzonych nigdy nie przejedzie odcinka mierzonego. bo albo skręcą do posesji albo w uliczki przyległe jada c gdzie indziej. system nadmiarowo będzie zbierał dane nigdy nie zakończone pomiarem. szkoda to utrzymywać. tzn mnie się podoba bo nadal moge tam sobie 140 popitalac skręcając na działki w środku odcinka pomiarowego 🙂 hwdp operatorom tej instalacji 🙂

Skrętem oszukałeś system 😍. Umówisz się?
Chciałam się umówić z tym, co też chciał oszukać, ale ostatecznie system oszukał jego: https://epainfo.pl/bmw-roztrzaskane-na-latarni-kierowca-reanimowany/

no nie porównuj mnie do takiego dzbana Blachareczko 🙂

„nadal moge tam sobie 140 popitalac” -sam dałeś świadectwo o sobie…

Kolejne gowno do wyciagania pieniędzy od ludzi Powinni w całej Polsce na każdym skrzyżowaniu sekundniki pozakladac To lepiej by zrobili

Wyciąga to rząd, uchwalając różnego rodzaju podatki, o niektórych nawet nie wiesz że takie podatki istnieją a płacisz, jak będziesz jeździł zgodnie z przepisami , to jak to piszesz ” kolejne gówno” nie wyciągnie od Ciebie nawet grosza.
Co do sekundników to popieram.

Jakim trzeba być głupkiem, żeby dać sobie te pieniądze wyciągnąć?

Last edited 2 miesięcy temu by zbigi

Czy wiadomo czy kamery na S14 już działają?

Dzięki za informację 🙂 niestety na infolinii Canard nie można się niczego dowiedzieć

Ostatnio widziałem że działały, takie latające, chyba testowali nowy sprzęt

Dziadki już jadą 40 km./godz. Spowalnianie ruchu też powinno być karane!

Jeśli jest już temat tego urządzenia. To czy orientuje się ktoś czy jak wjadę w strefę opp np. 70km/h to kamera (na wlocie lub też na wylocie) ma możliwość zrobienia zdjęcia i zmierzenia prędkości jak fotoradar?

Oczywiście, że nie ma.