Strona główna Dzieje się Kameralny pokaz świecących fontann na Lewitynie (ZDJĘCIA)

Kameralny pokaz świecących fontann na Lewitynie (ZDJĘCIA)

12
Na dziś zaplanowano pokaz pływających i świecących fontann, których zakup rozważa MOSiR. Garstka pabianiczan podziwiała efektowne światła w strugach deszczu. 

Fontanny zaprezentowała jedna z firm, które produkują takie urządzenia. Na tafli pierwszego zbiornika rozstawione zostały dwie fontanny. Pokaz zaczął się po godzinie 18.00, ale najlepszy efekt uzyskany został dopiero po zachodzie słońca, około godz. 20.00. Świecący pokaz podziwiało kilkanaście osób.

Pływające fontanny widnieją na jednym z wniosków złożonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Czy otrzymają wystarczająco dużo głosów, aby zakup doszedł do skutku, okaże się w drugiej połowie października.

– Wcześniej nie mieliśmy na to środków, a służyłyby pabianiczanom w dwojaki sposób. Po pierwsze pod względem wizualno – estetycznym. Ale też warto zauważyć, że fontanny mają dodatkowy atut – napowietrzają wodę, zwiększając w niej zawartość tlenu. Tym samym zmniejsza się ryzyko pojawienia się sinic, z którymi musimy ciągle walczyć – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Poprzedni artykułKoszykarze z Pabianic już po pierwszym sparingu
Następny artykułTutaj pracowali archeolodzy. I są odkrycia…
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kameralny termin pokazu świecących fontann jest strzałem w dziesiątkę tego lata. Po około 100 dniach nieprzerwanie słonecznej, ciepłej niezmąconej przez deszcze aury, dyrektor MOSiR wybrał najgorszy dzień z możliwych tego lata. Najlepszą recenzją jest cytat z redaktora „Garstka pabianiczan podziwiała efektowne światła w strugach deszczu.” :))) …..

Nad takimi pomysłami wypada tylko zapłakać… To i niebo płacze

I jeszcze za koklusz jest odpowiedzialny !
Ehh @andre włącz myślenie, to nie jest bolesne.

Dzisiaj był słoneczny dzień i ludzie tłumnie zjawili się w na Lewitynie, tylko pokazu nie nie było :))) …@Antypis, głowa służy nie tylko do czesania….

Ludzie, tylko dlatego, że była ładna pogoda a nie dla fontanny ! A pokaz akurat na ten dzień nie był zaplanowany, bo władze Lewityna i firmy nie dograli terminów, bardzo żałuję. A głowa, to przede wszystkim muzg !

Zapewne pogodę i terminy ustalone z firmami da się przewidzieć. Geniusz k…a. Marnujesz się w tym Internecie.

Taaa. Nieważne, że miasto tonie, ważne, że ludziom zafundują świecącą wodę… Masakra

Taaa. Panie MzM ? Miasto tonie już od 1989 roku ! Niewidomy pan ?
Inna sprawa, że niepotrzebna ta cała hucpa !
PMP nie ogarnia widać wszystkiego i spolegliwi wyczyniają jasełka na koszt podatników. I nie jest ważne, że to usprawiedliwienie BO. Nie ma ważniejszych spraw w mieście ?

Tee .. hejterowy pisi pyskaczu !
To z ciebie parszywa masakra na tym Portalu !

Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku że najlepiej nic nie robić. Nie opowiadam się za jakąkolwiek opcją polityczną, ale ku…a wolę zadbany Lewityn z fontannami niż ten syf na który patrzyłem przez wiele lat. Jak Wam nie pasuje to polecam były basen na PTC. Ta m jest pięknie i bez wydawania kasy z miasta.

Widać, że komuś żal d… ściska, że coś się robi, aby ładniej i przyjemniej się mieszkało.
Lewityn wygląda coraz ładniej i osobiście jestem zadowolony z tych wszystkich zmian, a takie kolorowe fontanny dodatkowo dodałyby uroku temu miejscu.

Mieszkało ?
Na Lewitynie ?
Nie ten czas. Przecież mogli to zgrać z jakąś wielką fetą na Lewitynie a tak to d… !