Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kadetki nie awansowały do półfinałów MP

Kadetki nie awansowały do półfinałów MP

1

Podopieczne trener Marzeny Głaszcz zakończyły udział w walce o mistrzostwo Polski na etapie ćwierćfinałów.

Rok temu pabianiczanki otarły się o ścisły finał (do awansu zabrakło im 1 zwycięstwa), w tym roku odpadły jeszcze o jeden etap wcześniej. By powtórzyć ubiegłoroczny wynik zabrakło im 1 wygranej.

Pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego nasze kadetki dość zdecydowanie pokonały MKS MOS Katowice 70:41 (21:7, 20:11, 12;12, 18:10), ale drugiego dnia po zaciętym spotkaniu musiały uznać wyższość gospodyń – MOSiR-u Bochnia przegrywając 46:57 (12:17, 22:15, 4:16, 8:9). O porażce w tym meczu, który jak się okazało zdecydował o tym, która z ekip awansuje do turnieju półfinałowego przesądziła wysoko przegrana 4:16 trzecia kwarta. Na zakończenie zawodów pabianiczanki uległy bezkonkurencyjnemu TS Basket Gniezno (komplet 3 zwycięstw), chociaż do przerwy toczyły wyrównany bój. Ostatecznie mecz ten zakończył się wynikiem 27:54 (8:11, 11:14, 2:13, 6:15).

W turnieju ćwierćfinałowym grały: Katarzyna Pęcina 4 pkt., 7 pkt., 4 pkt., Natalia Śniada 2, 0, 0, Julia Pawłowska 0, -, 0, Zuzanna Caban 0, -, 0, Paulina Szwej 2, 0, 0, Julia Piestrzyńska 20, 14, 10, Gaja Włodarczyk 14, 2, 7, Weronika Dolewa 5, 3, -, Ewa Kielar 5, 8, 6, Martyna Dolewa 17, 10, 0, Klaudia Beze 2, 2, 0, Natalia Janitzka 0, 0, 0, Zuzanna Lubomirska -, 0, 0, Joanna Kraska -, 0, -.