Strona główna Sport Sport młodzieżowy Jutrzenka trzyma poziom

Jutrzenka trzyma poziom

0

Kolejne medale wywalczone w turniejach halowych na swoim koncie zapisują młodzi zawodnicy Jutrzenki Bychlew.

Prawie 100 młodych piłkarzy walczyło w niedzielę na parkiecie powiatowej hali sportowej w zimowym turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2006 i młodsi o puchar firmy „Zarębski”, którego organizatorem było PTC Pabianice.

Zespoły zaczęły rywalizację w dwóch grupach. Pierwszą bez straty bramki wygrali zawodnicy Boruty Zgierz, którzy jedyne punkty stracili z drugimi w grupie Czarnymi Brójce. Co ciekawe Czarni w trzech meczach grupowych strzelili tylko 1 bramkę, ale za to nie stracili żadnej i po dwóch bezbramkowych remisach i skromnej wygranej z PTC wyszli z grupy. Gospodarze byli bardzo gościnni bo zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Przez grupę B jak burza przemknęli zawodnicy Lechii Tomaszów, którzy zakończyli rywalizację grupową z kompletem punktów i imponującym bilansem bramkowym 9:0. Awans uzyskała ponadto Jutrzenka Bychlew, która przegrała 0:1 właśnie z Lechią, a w pozostałych meczach pokonała 3:0 Victorię Rąbień oraz 1:0 Pogoń-Ekolog Zduńska Wola.

Półfinały przyniosły niespodzianki, bo oba wyrównane pojedynki o finał wygrały zespoły z drugich miejsc w grupach. Jutrzenka pokonała 1:0 Borutę, a Czarni zastopowali Lechię również wygrywając 1:0. W meczu o 7. miejsce „fioletowi” odnieśli jedyną wygraną w turnieju pokonując 1:0 Victorię, natomiast w pojedynku o 5. miejsce Pogoń pokonała 1:0 ARPiT Koluszki.

Niezwykle dużo emocji przyniósł pojedynek o brąz. Od początku meczu non stop napierała Lechia, ale była nieskuteczna. Niespodziewanie 4 minuty przed końcem meczu po kontrataku to Boruta grająca w osłabieniu wyszła na prowadzenie. Lechia wyrównała jednak po minucie, ale na więcej zabrakło czasu. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Młodzi piłkarze z Tomaszowa nie wykorzystali żadnej „jedenastki” raz trafiając w poprzeczkę, a dwukrotnie przegrywając pojedynki z bramkarzem Boruty. Zgierzanie trafili raz i mogli cieszyć się z zajęcia miejsca na podium.

W finale scenariusz był podobny. Napierała Jutrzenka, ale cudów w bramce dokonywał Marcel Lorentowicz wybrany później na najlepszego bramkarza turnieju. Ostatecznie bychlewianom raz po dość szczęśliwej akcji udało się wepchnąć piłkę do siatki i utrzymać wynik do końca spotkania. Gdyby nie bramkarz Czarnych to wynik mógł być o 3-4 bramki wyższy. Jeszcze kilka sekund przed końcem podopieczni trenera Krzysztofa Małkusa trafili w słupek.

Najlepszym strzelcem został Kacper Nowacki z Boruty, a zawodnikiem Piotr Żak z Lechii.

Faza grupowa:

PTC – Czarni 0:1

Jutrzenka – Victoria 3:0

Boruta – ARPiT 2:0

Pogoń – Lechia 0:2

Czarni – Boruta 0:0

Victoria – Pogoń 0:0

ARPiT – PTC 2:2

Lechia – Jutrzenka 1:0

PTC – Boruta 0:3

Jutrzenka – Pogoń 1:0

Czarni – ARPiT 0:0

Victoria – Lechia 0:5

Tabela grupy A:

Boruta 7 pkt., bilans 5:0

Czarni 5 pkt., bilans 1:0

ARPiT 2 pkt., bilans 2:4

PTC 1 pkt., bilans 2:6

 

Tabela grupy B:

Lechia 9 pkt., bilans 9:0

Jutrzenka 6 pkt., bilans 4:1

Pogoń 1 pkt., bilans 0:2

Victoria 1 pkt., bilans 0:8

 

Faza pucharowa:

półfinały: Boruta – Jutrzenka 0:1, Czarni – Lechia 1:0

 

o 7. miejsce: PTC – Victoria 1:0

o 5. miejsce: Koluszki – Pogoń 0:1

o 3. miejsce: Lechia – Boruta 1:1 (karne 0:1)

finał: Jutrzenka – Czarni 1:0

Jutrzenka 2

Jutrzenka: Jerzy Durma, Julian Skiba (1 bramka), Jan Otomański, Maksymilian Wlaźlak (1 bramka), Jan Piotrowski (1 bramka), Szymon Stusio, Damian Zatorski, Jan Krysiak (1 bramka), Jakub Jendryka (1 bramka).

PTC: Aleksander Krakowski, Wiktor Kazur, Patryk Modranka (1 bramka), Arkadiusz Orszulak, Szymon Popielas, Aleksy Weiss (2 bramki), Matteo Cortelazzo, Przemek Olszewski, Szymon Wojtczak, Igor Berner, Ignacy Maleszka, Alan Załęczny, Szymon Boik.

 

Dzień wcześniej Jutrzenka wywalczył także srebrne medale. Podopieczni Rafała Raźniewskiego z rocznika 2007 w turnieju halowym w Zduńskiej Woli w finale po rzutach karnych ulegli Widzewowi Łódź.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments