Strona główna Dzieje się Życie szkolne Język angielski dla dzieci w Pabianicach? Progress – tu nie ma nudy!

Język angielski dla dzieci w Pabianicach? Progress – tu nie ma nudy!

1

Escape Room w szkole językowej? A może niezliczona ilość zabaw? Tak właśnie języków obcych uczą się dzieci w Progress, Centrum Edukacyjnym w Pabianicach. To właśnie tu od 12 lat najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i okolic mają fantastyczną okazję, by łączyć kreatywność z ruchem oraz zdobywaniem nowej wiedzy. Co ważne, Progress prowadzi zajęcia także dla młodzieży i dorosłych. 

– To, co zdecydowanie wyróżnia moją szkołę to sposób, w jaki prowadzimy zajęcia – mówi Anna Grobelna, założycielka Centrum Edukacyjnego Progress oraz pomysłodawczyni większości form animatorskich w Centrum. – Wszyscy moi lektorzy to nie tylko fantastyczni nauczyciele kochający swoją pracę. To przede wszystkim kreatywni i otwarci animatorzy po specjalistycznych kursach, dzięki którym sposób w jaki nauczają wywołuje szerokie uśmiechy na buziach naszych uczniów.

Progress Centrum Edukacyjne mieści się w Pabianicach przy ul. Grota Roweckiego 24. To właśnie tu znajduje się biuro szkoły oraz sale edukacyjne. Sale, którym daleko do klasycznych klas.

– Jedna z naszych pracowni stanowi miejsce, w którym bawimy się w escape room, oczywiście po angielsku. Dla naszych dzieciaków mamy przygotowanych wiele scenariuszy zagadek, które intrygują, wzbudzają emocje, skłaniają do logicznego myślenia, ale i do nauki nowych zwrotów, słówek, pojęć – mówi pani Ania. – Przełożyłam na język angielski naprawdę wiele pomysłów z prawdziwych escape room-ów. Nasi uczniowie uwielbiają tę formę nauki.

Charakterystyczna i klimatyczna sala z ciemnymi ścianami to nie tylko pokój zagadek w wersji English. To także pokój zabaw, dedykowany zajęciom językowym w ruchu. Kolorowe chusty, GIGA KAPCIE, tunele – tu na prawdę się dzieje!

– Nasze lekcje trwają 60 minut. Nie wyobrażam sobie, by dzieci, szczególnie przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, zobowiązani byli do przesiedzenia pełnej godziny w ławkach. Ba, same dzieci sobie tego nie wyobrażają – dodaje z uśmiechem Anna Grobelna. – Dlatego podążamy za potrzebami naszych dzieci. Podczas zajęć korzystamy nie tylko z zabawek, ale i z książek. Najczęściej jednak na dywanie.

Jak działa warsztat św. Mikołaja? Jak prowadzić sklep ogrodniczy lub warzywniak? W jaki sposób przyrządzić ulubioną sałatkę? Warsztaty językowe połączone z praktyczną wiedzą to tylko jedna z wielu kreatywnych form nauki, jaką stosują lektorzy w szkole językowej przy ul. Grota Roweckiego 24.

Lekcje językowe prowadzone przez lektorów i animatorów z Progress Centrum Edukacyjne, odbywają się nie tylko w siedzibie Centrum. Warto wiedzieć, że zajęcia dodatkowe Progress prowadzi także w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach, w pabianickiej „szesnastce”, W szkołach podstawowych w Bychlewie, Petrykozach, w Łodzi oraz w przedszkolu Kłapciatek.

– Nasze zajęcia w szkołach czy przedszkolach praktycznie nie różnią się niczym od tych, które prowadzimy stacjonarnie w Centrum. Na każą lekcję przywozimy wszelkie pomoce dydaktyczne, zabawki, plansze, gry, urządzenia multimedialne, na których uczą się dzieci. Jako mama wiem, jaka to wygoda dla rodziców, gdy dziecko z zajęć dodatkowych może korzystać na terenie własnej szkoły. Dlatego też ta forma nauki jest dla nas bardzo istotna – mówi właścicielka Progress.

Co ważne, Progress to nie tylko nauka języka angielskiego. To także niemiecki, hiszpański, ale także zajęcia z robotyki, programowania w Minecraft oraz eksperymenty.

Zajęcia w Progress to zajęcia w kameralnych grupach (liczących do 8 osób), lekcje w grupie tzw. komfort (do 4 osób), a także spotkania indywidualne oraz z native speakerem. Oferta Centrum dostosowana jest do każdego wieku i potrzeb każdego klienta. Przeznaczona jest już dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich (nauka obejmuje także pomoc w przygotowaniu do egzaminów końcowych), jak również dla dorosłych.

UWAGA! Centrum Edukacyjne Progress zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dni otwarte, które odbędą się 8,9, oraz 10 września w siedzibie szkoły. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia dostępne są na Facebook’u.

WAŻNE: na zajęcia w tych dniach obowiązują wcześniejsze zapisy, drogą mailową, telefoniczną lub poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej Progress.

– Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Z ogromną przyjemnością odpowiem na pytania zarówno naszych przyszłych uczniów, jak i ich rodziców. Progress to miejsce, które rozwija, kształci, ale i pokazuje, jak kolorowy i fantastyczny jest świat, który nas otacza. Bez względu na język, jakim się porozumiewamy – zaprasza Anna Grobelna.

Progress Centrum Edukacyjne

Pabianice, ul. Grota Roweckiego 24

kontakt:

tel. 576 078 950 oraz 601 771 721

email: biuro@progressedu.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Angielsky ważna rzecz! nauczą się to wcześniej wyjadą za chlebem za granicę!