Strona główna Aktualności Z miasta Jest szansa na parking przy Mokrej. Wreszcie

Jest szansa na parking przy Mokrej. Wreszcie

4

Sprawa parkingu przy ulicy Mokrej ciągnie się od kilku lat. Jego budowę blokuje kilka osób.

Już trzy lata temu miała rozpocząć się budowa ponad 100 miejsc parkingowych przy ulicy Mokrej, ale kilka osób skutecznie blokowało inwestycję. Przepisy natomiast wymagają zgody wszystkich właścicieli mieszkań. Parking miały wspólnie zbudować miasto i spółdzielnia mieszkaniowa.

Teraz jest wreszcie szansa, że inwestycja dojdzie do skutku. Prezes spółdzielni ma bowiem dość i przekazał sprawę do sądu administracyjnego. Obecnie dwie osoby z Administracji nr 5 nie zgadzają się na budowę parkingów, utrudniając tym samym życie prawie 3 tysiącom pozostałych mieszkańców. W Administracji nr 4 jedna osoba nie wyrażała zgody, ale zmarła, a jej spadkobiercy nie mają nic przeciwko budowie parkingu.

Gdzie dokładnie ma powstać nowy parking? Skuty ma zostać chodnik od Mokrej 16 do 22 i być przesunięty w stronę bloków. W miejscu starego powstaną miejsca postojowe. Po drugiej stronie zniknie natomiast „mini rondo”. Tam także powstanie parking, na którym po skosie będą parkować pojazdy.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyżby sąsiedzi wykończyli osobę która się nie zgadzają
Dziwne…dziwne…:)

Nareszcie! To zdjęcie nie przedstawia tragicznego stanu „parkingu”

Jak w ogóle można nie zgadzać się na parking. Nawet jak ktoś nie posiada samochodu to chyba lepiej żeby sąsiedzi parkowali na uporządkowanym parkingu niż nie chcąc ugrzęznąć w błocie, mieliby parkować na chodnikach coraz bliżej bloków. Jednocześnie mam nadzieję, że po wybudowaniu parkingu zostaną wymalowane pasy wskazujące miejsca parkingowe, to może ludzie nie będą parkować na 2 miejscach.

Ja jestem za tym aby na parkingu każdy miał swoje miejsce tak jak jest to np na Widzewie albo Retkini i nie byłoby wiecznych problemów z miejscami parkingowymi.