Strona główna Aktualności Z miasta Jest pięknie! Ale nie do końca

Jest pięknie! Ale nie do końca

6

Na ulicy Nawrockiego przy ryneczku mamy nowe miejsca parkingowe, jest chodnik i asfaltowa ścieżka rowerowa. Szkoda tylko, że na odcinku 20 metrów zostały stare popękane płyty. 

Za remont chodnika po wschodniej części ulicy Nawrockiego odpowiedzialny jest Urząd Miejski. Nowy chodnik z asfaltową ścieżką zaczyna się od wjazdu na parking (przy budce parkingowej) i kończy około 20 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Grota-Roweckiego. Dlaczego dalej zostały stare płyty?

– To działka należąca do Starostwa Powiatowego – tłumaczy Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej. – Będę kontaktował się w tej sprawie z przedstawicielem starostwa. Może ułożą brakującą część kostki.

Przy nowym chodniku wygospodarowane zostało miejsce na parking, gdzie stworzona została strefa płatnego parkowania. Remont kosztował blisko 75 tysięcy złotych. Na wymianę 20 metrowego odcinka potrzeba 5 tysięcy.

 

Stanowisko w tej sprawie przedstawia Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent miasta:

O prowadzonych działaniach Powiat Pabianicki wiedział od dawna. O zakresie prac miasta i powiatu osobiście rozmawiałem z Panem Starostą Krzysztofem Haburą, przy udziale kierownika Dobrosza z ZDiZM, trzy tygodnie temu na miejscu robót. Za kilka tygodni będzie prowadzona II część remontu, po południowej stronie ulicy Grota Roweckiego od Nawrockiego do przystanku przy SP3 i liczę, że wtedy Starostwo wykona swoją część.”

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co za buraki rządzą naszym miastem. Na 20 metrów kostki brakło pieniędzy? A kogo to obchodzi cyzja to jest dzialka! Nie mozna sie dogadac tylko taki bubel trzeba zostawic BURAKI

Dogadać się zawsze można jak 2 strony tego chcą. A jak działka należy do kogoś innego to co niby mieli zrobić. Mi też się wiele rzeczy, które robi miasto nie podoba. Może nawet bardziej mi się nie podoba to czego nie robią ale akurat tutaj nie da się do nich przyczepić.

@Krzysiek – moim zdaniem jak najbardziej można się przyczepić. Dlaczego nie mogli się dogadać przed remontem, tylko teraz? Bo pewnie chcieli pokazać swoją wyższość, że to UM inicjuje podobne przedsięwzięcia, a nie odwrotnie. Być może mogłoby to być wtedy wykonane na raz, przez jednego wykonawcę, a nie w takich głupich turach.

dokładnie, dogadywac to powinni się przed inwestycją a nie po. Trochę od d..py strony ktoś się za to zabrał.

Jeśli w Powiecie decyzje podejmował Pan Habura lub Krasiński to zapewne urażona duma im nie pozwoliła dołączyć swej pseudo-ścieżki. Pomyślcie, jakby wyglądało takie połączenie?

Można by sugerować, że na działce przy skrzyżowaniu mogą poruszać się mieszkańcy miasta a na nowym ładnych chodniku mieszkańcy powiatu. Dział w starostwie odpowiedzialny za te inwestycję przed jej realizacją powinien skontaktować się z UM. Mieszkańca Pabianic nie obchodzi czyja to działka, urzędy między sobą powinny dogadywać inwestycje które mają wspólny cel. Inwestycja wykonana wspólnie jest tańsza i szybciej wykonana. Jeśli nie ma przepisów na to pozwalających to trzeba takie ustanowić, w końcu przepisy nie biorą się z kosmosu tylko ktoś je ustala.