Strona główna Aktualności Komunikacja Jest dziesięć z osiemnastu. I kara dla Solarisa

Jest dziesięć z osiemnastu. I kara dla Solarisa

5
Ponad 2 miliony złotych – tyle firma Solaris, która produkuje dla Pabianic hybrydowe autobusy jest winna miastu za niedotrzymanie terminów ich dostawy. Czy to ostateczna kwota?

Na razie tak. Przewidziane w umowie kary, wynikające z opóźnień, przestaną już być naliczane, gdyż jutro przyjadą do naszego miasta ostatnie trzy autobusy spośród dziesięciu, które powinno ono otrzymać najpóźniej 17 listopada ubiegłego roku. Solaris kończy więc realizację tej części zamówienia trzy miesiące po czasie…

Dzisiaj urzędnicy z wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie pojechali do Bolechowa, gdzie znajduje się siedziba producenta, aby zobaczyć i zatwierdzić odbiór nowych pojazdów. Podobnie jak wcześniejsze, również i te mają nazwy: z numerem 904 – „Czekam na Ciebie!”, z numerem 905 – „Dobrze, że jesteś!”, z numerem 906 – „Udanej podróży!”.

– Jutrzejsza dostawa oznacza, że zamówienie w połowie zostało zrealizowane. Solaris musi jeszcze wyprodukować dla nas osiem autobusów hybrydowych. Ma na to czas do końca maja – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału.
REKLAMA
Poprzedni artykułPod strażakiem załamał się lód. Pomogli mu koledzy. W ramach ćwiczeń
Następny artykułWłókniarz z piątką w plecy
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to czekamy na obiecane połączenie Bugaj-Łódź))))))))))))))))))

Nie ładnie Solarisie,oj nie ładnie

Świetnie mam nadzieję, że zapłacą. A co z karą dla firmy wprowadzające biletomaty? Było opóźnienie i u Was czytałem jak to urzędnik grzmial o konsekwencjach.

Nazwa autobusu „Czekam na Ciebie ” to pewnie wymyślona przez serwis producenta 🙂

Może hasło na autobusie wymyślił ten jurny urzędnik co lubi brunetki 🙂