Strona główna Dzieje się Sport Jakub na podium łódzkiego biegu

Jakub na podium łódzkiego biegu

0

Młody sportowiec z Pabianic zajął 3. miejsce w w biegu Omegamed Kids Run. To jednak nie wszystkie wyczyny Jakuba Nowogrodzkiego.

Uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 13 jest pływakiem, ale w biegach wyrabia kondycję. W lutym 2014 brał udział w II Biegu Powstańca w Dobrej. W kategorii dzieci i młodzieży na dystansie 100-800 metrów zajął 3. miejsce. W marcu wystartował w IV Pabianickim Półmaratoniku ZHP. W swojej kategorii wiekowej zajął 2. miejsce na dystansie 400 m.
Wczoraj wziął udział w biegu Omegamed Kids Run, który odbył się w ramach tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i zajął 3. miejsce na dystansie 1500 metrów.

Na co dzień Jakub trenuje pływanie w klubie UKS Piątka w Konstantynowie Łódzkim. W grudniu 2013 brał udział mikołajkowych zawodach pływackich „Już pływam” . Zajął pierwsze miejsce na dystansie 25 metrów kraulem.