Strona główna Styl życia Jakie są podstawowe drony?

Jakie są podstawowe drony?

0

Zakup drona to zadanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Dlatego warto wiedzieć, jakie są podstawowe ich rodzaje tak, by decyzja ta była przemyślana, a produkt zaspokoił potrzeby użytkownika. Obecnie produkowane drony występują w wielu rodzajach ze względu na ich przeznaczenie i zastosowaną technologię. Podpowiadamy, jak odróżnić rodzaje dronów i wybrać najlepszy model!

Dla każdego coś latającego

Drony to od kilku lat gadżet cieszący się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić, dają niemal nieograniczone możliwości jeśli chodzi o rozrywkę i profesjonalne wykorzystania. Mianem drona określa się zwykle niewielki bezzałogowy pojazd latający, przeważnie zdalnie sterowany, wyglądem przypominający helikopter, rzadziej samolot, są także drony pływające. Podstawowy ich podział wyodrębnia się zazwyczaj właśnie ze względu na rodzaj wykorzystania. Najpopularniejszy typ to drony rekreacyjne, przeznaczone zwykle dla początkujących użytkowników, ale także osób, które nie potrzebują zbyt zaawansowanych funkcji sterowania czy kręcenia filmów. Ta grupa dodatkowo dzieli się na drony dla dzieci lub dorosłych. Te z pierwszej podgrupy są niewielkie i posiadają uproszczone sterowanie oraz zasięg, dzięki czemu są dobrym i bezpiecznym wyborem na prezent dla dziecka. Drony profesjonalne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są w celach komercyjnych i służbowych, wyposaża się je w dodatkowy sprzęt w zależności od zadań, które mają spełniać. Ostatnią grupę stanowią specjalne, niezwykle zwinne i szybkie drony wyścigowe przeznaczone do brania udziału w zawodach.

Drony znajdziesz na stronie: https://megadron.pl

Typ napędu robi różnicę!

Mając za sobą funkcje dronów, czas przejść do ich rodzajów ze względu na rodzaj napędu. Najczęściej wybieranym i najbardziej uniwersalnym typem są drony wielowirnikowe posiadające przeciętnie od trzech do ośmiu wirników. Ich zaletą jest stabilność lotu, całkiem prosta kontrola i potencjalnie niewielkie rozmiary. Dzięki kilku wirnikom zachowują dobrą stabilność w powietrzu, co idealnie sprawdza się przy fotografiach i filmowaniu. Drony jednowirnikowe są podobne do pełnowymiarowych helikopterów, oczywiście różnicę stanowi ich wielkość. Cechuje je dobra wydajność zasilania, a co za tym idzie dłuższy lot bez ładowania, są także bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia. Najrzadziej spotykanym, zwłaszcza w zastosowaniach amatorskich są drony-płatowce. Ich podobieństwo do samolotów podpowiada również, że będzie to najszybszy rodzaj drona oraz najbardziej wydajny. Mając na uwadze powyższy podział, jeszcze łatwiej będzie dokonać udanego zakupu drona.

Dron do zadań specjalnych

Poza podstawowymi podziałami ze względu na przeznaczenie i typ budowy, warto wspomnieć, że niektóre drony posiadają specjalne i nietypowe funkcje, czego wyznacznikiem jest często instalowany na nich dodatkowy sprzęt. W ten sposób można poszerzyć kategorie dronów np. na te przeznaczone stricte do fotografii lub filmu, z lepszym aparatem i zwiększoną stabilnością lotu. Różnorodne służby takie jak straż graniczna lub ochrona stosują często drony zwiadowcze z dodatkową kamerą termowizyjną. Drony przemysłowe posiadają detektory zanieczyszczeń, wycieku gazu oraz dodatkowe oświetlenie. Drony transportowe coraz częściej są stosowane przez firmy kurierskie dzięki zwiększonemu dźwigowi. Ostatnimi czasy popularne stają się także drony podwodne do badania głębin. Jak widać drony stanowią szeroką grupę urządzeń, wśród których każdy znajdzie z pewnością sprzęt odpowiadający jego potrzebom!

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments