Strona główna Aktualności Biznes Potężna inwestycja mieszkaniowa w gminie Pabianice

Potężna inwestycja mieszkaniowa w gminie Pabianice

20
Ruszyła budowa osiedla domków jednorodzinnych w Górce Pabianickiej. Deweloper chce tam wybudować 44 domy. 

To jedna z większych inwestycji mieszkaniowych w naszym powiecie. Inwestycja prowadzona jest na działce budowlanej pomiędzy drogą krajową nr 71 a drogą w Górce Pabianickiej (przebiegająca przy Szkole Podstawowej i OSP).
Inwestorem jest spółka z Łodzi (Projekt Górka Pabianicka Sp. z o.o.), a nazwisko prezesa tej firmy widnieje w zarządach innych spółek deweloperskich takich jak Antalovy Apartamenty Zakopane czy Wróbel Development sp.j.

Firma pozwolenie na budowę uzyskała w marcu 2022 roku. Na placu budowy widać mury kilku pierwszych domów. Jak na razie w internecie nie ma ofert sprzedaży dla tej inwestycji.

Gmina Pabianice rozrasta się w bardzo dużym tempie. Fakt, iż wielu ludzi, przede wszystkim z Pabianic i Łodzi, decyduje się na życie poza miastem w przypadku gminy Pabianice znajduje odzwierciedlenie w statystykach. Na koniec 2017 roku było w niej zameldowanych 7056 osób, dokładnie dwa lata później – 7415, a pod koniec 2021 roku – 7730 (od stycznia do połowy grudnia jej mieszkańcami stały się oficjalnie 243 osoby). Zdaniem wójta w rzeczywistości liczba wszystkich przekroczyła już 8 tysięcy.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ojoj oj hahaha😁😁

Już szykowałem się do kontaktu z deweloperem w celu zakupu domu. Tytuł artykułu: „Potężna inwestycja mieszkaniowa w gminie Pabianice” oraz powiązania z innymi deweloperami brzmią poważnie, budzą zaufanie… Z ciekawości sprawdziłem KRS i kapitał zakładowy firmy, która ją realizuje. Wynosi, uwaga: całe 5 tys. zł (dla jasności pięć tysięcy zł), he,he

Standardowa zagrywka, minimalny kapitał zakładowy do założenia sp. z o. o. Nie licząc prawdziwych deweloperów, to każda taka spółka będzie miała 5tys. kapitału. To są spółki celowe, znikną zaraz po sprzedaży domów.

Po sprzedaniu domów i niedokończonych inwestycjach albo o parę lat opóźnionych. A o wypłatach dla wykonawców już nie wspomnę 🤣

Tylko na takich spółkach się buduje, po co ryzykować innymi biznesami albo co gorsza własnym majątkiem?

Pytanie do Pana Wójta i osoby która wydała zgodę na budowę ,czy uwzględniono interesy rolników obok , czy osiedle będzie skanalizowane z własnym odpływem wód ,czy po każdym deszczu będą zalewane sąsiednie pola nie mówiąc już o wiosennych roztopach

Dokładnie. Poza tym zaraz się zacznie że droga nie utwardzona i na polach będą asfalt kłaść. pojawią się nigdy tam nie występujące dzikie wysypiska śmieci po bydle wprowadzonym z miasta. Zaraz pojawi się karyna z mordą że jej śmierdzi z pola i petycje mieszkańców osiedla o zaprzestanie prac na polach. Albo że jej psy szczekają. Pojawią się spacerowicze z dzieciarnią lub psami łażącymi po polach które będą uważać za własną łąkę. dzieciaki Janusza będą kopać piłę na polu, albo kładami rozjerzdzać sadzonki. Ogólna kradzież owoców i warzyw z pól co już ma miejsce w tym, terenie – rośnie to se… Czytaj więcej »

U mnie tak samo dzicz obrywa połowę sadów a ciągle pilnować się nie da.
Jeszcze rozumiem osoby ,których nie stać ale podjeżdżają samochody po 200/300 tyś i sobie narwą na wiadra.

Kiedyś tam jak rynek na PKP działa sprawnie to tłumy ruskich kopało u mnie ziemniaki, buraki i marchew i sprzedawali na ryneczku! Teraz rodzime wypady na darmowe żarcie bo biedra już za droga!

Widząc nienawiść i chamstwo z jakim się odnosisz do ludzi w ogóle mi cię nie żal.

Tubylec gdzie byłeś jak zmieniali plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru? Wtedy trzeba było protestować. Śmieszą mnie żale na sposób zagospodarowania terenów po fakcie. Teraz zostaje Ci przywyknąć.
Obadaj sobie nową mapę, rejon od Szynkielewa do Górki Pabianickiej jest strefą przemysłową 😉 jak zbudują to co chcą, to 71ką będzie leciał tir za tirem.

– pole orałem i ciężko pracowałem
@ Szanuj…. jak szanować kogoś, kto kiedyś piękne spokojne miejsce zamienia w syf?

Już wiesz kto tam będzie mieszkał? No tak, znasz ich z imienia: Karina z mordą, bydło, dzieciarnia Janusza. Mam nadzieję, że nowi sąsiedzi odpowiedzą ci takim samym chamstwem jak twoje, pomnożonym przez ilość nowowybudowanych posesji. Buziaczki 😙😗😙😗

Szkoda że mnie nie stać:) Przy pensji 2950zl na rękę to będzie jakieś 10 lat pod warunkiem nie jedząc, nie pijąc. Niech żyje ZUS 😁

Braknie

Ja przy zarobkach 3000 to wynajmowałem pokój a co dopiero myślenie o domu czy mieszkaniu.Musisz trochę obniżyć standardy.

Za 350 tys. przy obecnych cenach to chyba budę dla psa można zbudować

Last edited 5 miesięcy temu by Arek

Teraz za 350 tyś tylko gotówką to masz fajne mieszkania do wyboru.
Tym bardziej ,że kredytowych już praktycznie nie ma a są sami gotówkowi klienci a ci teraz mogą dyktować warunki.
To widać po ogłoszeniach ,60m^2 chodziło u nas po 320-350 tyś a teraz 260-280 i masz urządzone mieszkanie.
Więc powoli ten rynek normalnieje.

Rynek nie normalnieje, bo mowa jest o budowie domu, a nie o fajnym mieszkaniu.

5razy większa stawka niż ktoś sam zleci wybudowanie domu