Strona główna Styl życia Jakie ciekawe rozwiązania technologiczne można dostrzec w nowoczesnych urządzeniach dla myśliwych?

Jakie ciekawe rozwiązania technologiczne można dostrzec w nowoczesnych urządzeniach dla myśliwych?

0
Wayne Marinovich / Shutterstock.com

Technologia cały czas się rozwija, w związku z czym niemal wszystkie urządzenia technologiczne są stale usprawniane o nowe ciekawe funkcjonalności. Ten trend oczywiście nie ominął nowoczesnych urządzeń dla leśników i myśliwych. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka przykładów innowacyjnych rozwiązań.

Termowizja

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zaawansowanej termowizji w kamerach. Działanie termowizji jest bardzo podobne do działania noktowizora. Soczewka zbiera promieniowanie podczerwone i przekształca to na obraz.

Źródło zdjęcia: funstarts33 / Shutterstock.com

Kamera termowizyjna wyświetla różnicę temperatur pomiędzy otoczeniem a ludźmi i zwierzętami. Całość opiera się na tym, że każdy obiekt emituje nieco inną ilość światła podczerwonego dzięki czemu w zależności od ilości promieniowania (i tym samym w zależności od temperatury) obraz jest wyświetlany w różnych kolorach i jest bardzo prosty do odczytania. Daje to ogromne możliwości w zakresie dokonywania obserwacji trudno dostępnych obszarów leśnych po zmroku. Szczególnie termowizje pokochali leśnicy oraz myśliwi, którzy stosują tego rodzaju rozwiązania do obserwacji zwierzyny. 

Fotopułapki

Systemy monitoringowe w dzisiejszych czasach są spotykane praktycznie wszędzie – w sklepach, na ulicach, przy prywatnych posesjach i w wielu innych miejscach. Jednak czy da się prowadzić „monitoring na żywo” w miejscach w których nie ma dostępu do prądu oraz nie ma sygnału internetowego wi-fi? Okazuje, że jak najbardziej tak. Rozwiązaniem są fotopułapki, które po pierwsze są wyposażone w akumulator a po drugie, korzystają z modułu GSM, który pozwala wysyłać wykonane nagrania za pomocą wiadomości MMS. Dlatego też tego typu rozwiązanie jest bardzo chętnie wykorzystywane przez leśników oraz myśliwych do obserwacji lasu.

Źródło zdjęcia: SERGEI PRIMAKOV / Shutterstock.com

Podsumowując, zarówno termowizja jak i sprytne fotopułapki to zaawansowane rozwiązania technologiczne, które są przykładem na to. że technologia w nowoczesnych rozwiązaniach dla leśników i myśliwych stale się rozwija.

REKLAMA