Strona główna Aktualności Jaki jest bilans długiego weekendu?

Jaki jest bilans długiego weekendu?

0

Prawie 180 mandatów za zbyt szybką jazdę wystawili kierowcom policjanci podczas długiego weekendu. Mimo to na drogach powiatu pabianickiego było w tym czasie bezpiecznie. 

Trwające pięć dni (od 30 maja do 3 czerwca) działania funkcjonariuszy koncentrowały się na wykroczeniach oraz eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

– Wylegitymowaliśmy blisko 300 osób i ujawniliśmy 260 wykroczeń. Większość, bo niemal 180 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości – poinformowała komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Nie obyło się bez zdarzeń drogowych, ale na szczęście żadne z nich nie zakończyło się tragicznie. Miał miejsce tylko jeden wypadek – 30 maja przy ul. Łódzkiej w Konstantynowie Łódzkim 36-letni motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Citroena i uderzył w tył tego samochodu. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do jednego z łódzkich szpitali. Policjanci odnotowali ponadto dziewięć kolizji.

W ruch „poszedł” alkomat. Na ponad 300 przebadanych nim kierujących na podwójnym gazie jechały trzy osoby – rowerzysta oraz dwaj kierowcy (mężczyzna, który miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu oraz kobieta – z wynikiem 2 promili).

Sporo pracy mieli funkcjonariusze z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Od 30 maja do 3 czerwca byli skierowani do ponad 300 różnego rodzaju interwencji, w tym 24 domowych.

– Wśród nich były również te z udziałem osób pod wpływem alkoholu. Nie odnotowano natomiast poważniejszych zdarzeń kryminalnych – dodaje rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments