Strona główna Na sygnale Wypadki Mercedes zajechał drogę autobusowi

Mercedes zajechał drogę autobusowi

6

Przy zbiegu ulic Zamkowej i Strażackiej doszło do kolizji z udziałem autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na szczęście ani kierujący, ani pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. 

W stłuczce uczestniczył również Mercedes A140. Spowodował ją kierowca właśnie tego samochodu.

Obydwa pojazdy jechały ulicą Zamkową w stronę Starego Rynku. Przy prawej krawędzi jezdni – autobus linii T, wiozący pasażerów do Guzewa. Równolegle do niego, bliżej osi – Mercedes.

– Szukałem ulicy Strażackiej, chcąc w nią skręcić i nie spojrzałem w lusterko… Nagle poczułem uderzenie – relacjonował młody mężczyzna.

Jego nieoczekiwany manewr zaskoczył kierowcę autobusu, który, jak podkreślał, nie miał szans w porę zahamować.

– Kto tak skręca? W prawo z lewego pasa? Bez upewnienia się, czy prawy ma wolny? Jestem zszokowany, że można się tak zachować na drodze… – mówił 60-letni mężczyzna.

Siła uderzenia była na tyle duża, że w Mercedesie (na pabianickich numerach rejestracyjnych) wyleciała prawa, tylna szyba. Samochód ma też wyraźnie zniszczoną prawą stronę.

Młody sprawca (jechał sam) przyjął mandat w wysokości 250 zł, dostał też 6 punktów karnych. Pasażerowie linii T kontynuowali podróż podstawionym przez MZK autobusem zastępczym.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale tam jest jeden pas i szeroka jezdnia ta nasza drogowka to nie wiem gdzie sie szkoli czapki chyba za ciasne maja a skoro jest jeden pas to chyba ktos powinien zachowac bezpieczna odległość od pojazdu poprzedzającego. Ciekawie jaka byla interpretacja pewnie pokrętna.

Zapoznaj się z KD Przepisy ogólne art 2 pkt 11. Jeśli masz prawo jazdy to najpierw się doszkol zanim wyjedziesz na drogę.

Tak to jest jak się nie myśli co się robi!

I dobrze. Może w końcu wypieprzą tego starego MANa na złom.

Z tego co wiem to przepisy o ruchu drogowym mówią wyraźnie,że jechać powinno się jak najbliżej prawej strony a nie przy osi jezdni.Kara dla kierowcy mercedesa jak najbardziej zasłużona.

Ale urwał …