Strona główna Styl życia Moda i styl Jak wybrać modną kurtkę plus size na jesień?

Jak wybrać modną kurtkę plus size na jesień?

0

Wiele osób poświęca wiele czasu, zastanawiając się jaką kurtki plus size wybrać, aby były one modne. Są to niepotrzebne rozważania, ponieważ moda jest dla wszystkich taka sama, niezależnie od rozmiarów. Zarówno niscy, wysocy, szczupli jak i ci z nadwagą, mogą się modnie prezentować. Cały sekret tkwi w doborze kurtki do figury, zwłaszcza na jesień, kiedy są one często rozpinane i cieńsze od zimowych. Kurtki przejściowe plus size, tak jak każdy inny element garderoby, powinno się dobierać na podstawie tego, czy ma się figurę „jabłka”, „gruszki”, czy „klepsydry”.

Kurtki przejściowe dla „jabłuszek”

Wiele osób jest zdania, że osoby o kształcie jabłka są w najgorszej sytuacji, ponieważ najbardziej widać ich szerokie rozmiary. Jednak wybierając odpowiednią kurtkę, tego typu figura może być atutem. Jest to bowiem jedyna grupa osób plus size, która może bez strachu ubrać nie tylko kolorową, ale również wzorzystą kurtkę i dobrze się w niej wyglądać. Dzięki temu „jabłka” mogą ubierać się radośnie i wyjątkowo. Warto jednak pamiętać, żeby kurtki przejściowe dla takich osób rozszerzały się u dołu, aby ukryć talię, a wyeksponować zgrabne nogi.

Jakie kurtki dla „gruszki”?

Osoby o budowie w kształcie gruszki mogą mieć największe problemy z doborem odpowiedniej kurtki plus size. Szerokie biodra i wąskie ramiona sprawiają, że większość ubrań wygląda na nich nieodpowiednio. Jednak i dla nich istnieją odpowiednie sklepy takie jak Fasoni.pl, gdzie znajdą kurtki przejściowe. Wystarczy wybrać wzór i materiał, który poszerza i podkreśla piersi i ramiona. W połączeniu z ciekawym, przyciągającym wzrok szalikiem, doskonale odwrócą one uwagę od szerokich bioder. Dobrą alternatywą jest także duży kołnierz, który zwykle zwraca na siebie sporo uwagi.

Co dla „klepsydr”?

Z kolei u ludzi z figurą klepsydry, elementem wymagającym wyeksponowania jest chudsza talia. Powinna ona być przewiązana paskiem, podczas gdy reszta kompozycji jest prosta i minimalistyczna, tak aby nie przyciągać uwagi innych. Coraz częściej widzi się też kurtki o taliowanych fasonach, stworzone specjalnie z myślą o „klepsydrach”.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments