Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

0

Szybkie tempo życia sprawia, że coraz bardziej jesteśmy narażenie na stres. Ważne by umieć sobie radzić z negatywnymi emocjami, ponieważ pozbawiają one nas radości i energii. Stres bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie, życie rodzinne oraz relacje ze znajomymi. Na szczęście istnieją sposoby by radzić sobie w takich sytuacjach.

 

Myśl o sobie

W codziennym pędzie nie można zapominać o własnych potrzebach. Przede wszystkim należy pamiętać o tym by zawsze znaleźć czas na odpoczynek. W ciągu tygodnia przynajmniej jeden dzień powinien być poświęcony tylko i wyłącznie na relaks. Wolny czas należy wykorzystać na rzeczy, które sprawiają nam przyjemność.

Świetnym sposobem na walkę ze stresem jest aktywność fizyczna. Warto zaplanować w tygodniu trochę czasu na ćwiczenia. Specjaliści zalecają umiarkowany, lecz regularny wysiłek – treningi trzy razy w tygodniu po jednej godzinie. Aktywność fizyczna to nie wszystko, ważna jest także odpowiednia dieta. Nie zapominajmy, że zdrowie mamy tylko jedno a nasze ciało musi nam służyć przez całe życie.

Aktywność fizyczna

W czasie ćwiczeń pobudzamy organizm do produkcji endorfiny. Jest to tak zwany hormon szczęścia, który ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, między innymi: zmniejsza poziom kortyzolu, ma działanie przeciwbólowe oraz rozluźniające. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń pozwala zachować dobrą kondycję fizyczną oraz wewnętrzny spokój.

Wybór konkretnego rodzaju aktywności fizycznej nie ma większego znaczenia, ważne by ćwiczenia sprawiały nam jak najwięcej satysfakcji i radości.  Można chodzić na zajęcia w klubie fitness lub siłowni. Można też trenować samodzielnie w domu bądź w plenerze. Coraz więcej osób organizuje sobie w mieszkaniach kąciki do ćwiczeń, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt na siłownię  (np. stepper, orbitrek, mata, hantle).

Taniec

Mało kto zdaje sobie sprawę, że taniec może spełniać również rolę treningu. Wybierając taką formę aktywności fizycznej możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W czasie tańca zmuszamy do pracy praktycznie wszystkie partie naszego ciała. Przed rozpoczęciem zajęć należy dobrać sobie wygodne obuwie.

Taniec jest idealnym sposobem na rozładowanie złych emocji po ciężkim dniu. Tańczyć można w grupie jak również samemu w domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią tradycyjnych ćwiczeń.

Joga

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się nad sposobami radzenia sobie ze stresem jest właśnie joga. Jest to doskonały sposób na relaksację i wyciszenie. Joga pomaga zachować wewnętrzną harmonię. Wystarczy poświęcić na ćwiczenia kilkanaście minut dziennie by zauważyć korzystne zmiany. Aby rozpocząć ćwiczenia wystarczy zaopatrzyć się w matę i luźną odzież. Najważniejsza jest regularność.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments