Strona główna Styl życia Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

1

Noszenie pierścionka wydaje się proste w teorii, bo w praktyce już niekoniecznie. Jeśli niejednokrotnie zastanawiałaś się, na jakim palcu nosi się pierścionek zaręczynowy – nie jesteś sama. Pytania tego typu nie pojawiają się ot tak. Przyszłe Panny Młode czy też młode mężatki gorączkowo szukają odpowiedzi, a najlepiej informacji wprost od źródła. Odpowiedzi może być jednak wiele, stąd też poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat pierścionka zaręczynowego i postępowania z nim po ślubie.

Na którym palcu i na której ręce nosić pierścionek?

Zaręczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Symbolem wejścia na nową drogę życia jest pierścionek zaręczynowy, który zgodnie z przyjętym w Polsce obyczajem powinien być noszony na serdecznym palcu prawej ręki tj. czwartym, licząc od kciuka. Okazuje się jednak, że co kraj to obyczaj. I tak np. w krajach anglosaskich pierścionki nosi się na lewej dłoni.

Sprawdź także: Jak nosić pierścionek po ślubie?

Zastanawiając się, na którym palcu nosić pierścionek warto zwrócić uwagę, że każde zaręczyny są zapowiedzią ślubu. Stąd też w późniejszym czasie na palcu serdecznym prawej dłoni wyląduje obrączka. Część Pań decyduje się na noszenie obydwu rodzajów biżuterii na jednym palcu, jeszcze inne postanawiają przenieść pierścionek na palec serdeczny lewej ręki. Wyborów jest wiele – sprawdź poniżej, jakie masz możliwości.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Już na początku należy zaznaczyć, że w Polsce nie ma jednoznacznej tradycji w zakresie noszenia pierścionka zaręczynowego po ślubie. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest przełożenie go na drugą dłoń, aczkolwiek wiele pań wybiera inne opcje. Zaliczyć do nich można:

  • noszenie pierścionka i obrączki na jednym palcu – jeśli biżuteria swoim wyglądem pasuje, takie rozwiązanie będzie dobre. Niestety, nie sprawdzi się ono w sytuacji, gdy pierścionek i obrączka będą z innego materiału, czy też jedno z nich będzie szerokie i znacznie utrudni ruchy palcami,
  • pierścionek na palcu środkowym – w zależności od przyzwyczajeń i gustu, część pań uważa, że to najwygodniejsze rozwiązanie, a druga część, że najgorsze – decyzję musi podjąć każdy sam,
  • pierścionek na zawieszce – wiele pań decyduje się na wyekspediowanie pierścionka na szyi. Idealnie, jeśli zostanie on zawieszony na złotym łańcuszku – wówczas będzie służył za uniwersalną ozdobę. Rozwiązanie to zadowala głównie osoby o nowoczesnym podejściu – tradycjonaliści są sceptycznie nastawieni do takich pomysłów.

Jak nie nosić pierścionka zaręczynowego?

Bez względu na to, czy jesteś właścicielką pierścionka zaręczynowego z diamentem, rubinem, brylantem czy innym kamieniem, musisz pamiętać, by nosić go tak, by nie utrudniał Ci codziennego funkcjonowania. Powinnaś również unikać nieestetycznych kombinacji. Jeśli nie jesteś pewna, które rozwiązanie jest idealne dla Ciebie – możesz wypróbować wszystkie i po kilku dnia podjąć najlepszą decyzję. Nawet jeśli znalezienie rozwiązania zajmie Ci trochę czasu, nie powinnaś decydować się na jego ściągnięcie i schowanie na dno szafy – to najważniejszy symbol i pamiątka decyzji o rozpoczęciu Waszej nowej, wspólnej drogi życia.

Sprawdź sklep z biżuterią Auroria

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wedlug mnie najlepsza jest obcja noszenia pierscionka zareczynowego i obraczki na jednym palcu, ale to decyzja indywidualna.