Strona główna Styl życia Jakie zabawki ogrodowe warto kupić dla dziecka?

Jakie zabawki ogrodowe warto kupić dla dziecka?

2
Dzieci – niezależnie od wieku – uwielbiają spędzać czas poza domem. Bez względu na pogodę potrafią przez długie godziny bawić się na świeżym powietrzu. Aby zachęcić je do aktywności i zapewnić ciekawe zajęcie, warto zakupić odpowiednie zabawki. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w przydomowym ogródku czy osiedlowej piaskownicy?

Trampolina

Trampolina to niekwestionowany hit większości dziecięcych podwórek. Sprzyja wzmożonej aktywności fizycznej, a zarazem sprawia wiele radości użytkownikom w każdym wieku. W sprzedaży dostępne są modele o różnorodnej średnicy, wynoszącej od 195 cm do 425 cm. Kupując trampolinę, warto wyposażyć ją w ochronną siatkę, która zapobiegnie wypadnięciu na ziemię, osłonę na sprężyny oraz wygodną drabinkę, ułatwiającą wchodzenie na matę do skakania.

Zabawki do wody

Godnym polecenia pomysłem na prezent dla dziecka są zabawki do ogrodu przeznaczone do użytku w wodzie. Mogą to być zarówno wodne stoliki z fontannami czy młynki z kaskadami, jak i pływające rybki lub statki, które pozwolą beztrosko bawić się i ochłodzić w upalne dni. W chłodniejszym okresie roku wiele z nich nada się do użytku także w domowej wannie. Na własnym podwórku warto ustawić również matę lub wodny plac zabaw, który zagwarantują wiele frajdy kilkumiesięcznym i kilkuletnim amatorom pływania.

Urządzenia sportowe

Dzieci wprost uwielbiają sport – potrafią spędzać długie godziny na rywalizacji z rodzeństwem czy rówieśnikami. Mali miłośnicy piłki nożnej z radością przyjmą bramki, dzięki którym będą mogli prowadzić drużynowe lub jednoosobowe rozgrywki. Zwolennikom koszykówki przyda się regulowany kosz na stojaku, a początkującym i zaawansowanym gimnastykom – profesjonalny drążek, na którym będą mogli podciągać się, zwisać i robić fikołki.

Akcesoria do piaskownicy

Zdecydowana większość dzieci nie wyobraża sobie zabaw w ogrodzie bez korzystania z piaskownicy. Aby obecny w niej piasek zapewnił wesołą i twórczą rozrywkę, warto podarować dziecku ciekawe akcesoria. Odpowiedni będzie zestaw foremek i łopatek, mieszczący się w poręcznym wiaderku. Chłopcy ucieszą się z koparek i wywrotek, w których będą mogli przewozić sypki materiał. Sporo radości zagwarantuje także zabawka-betoniarka czy komplet małych narzędzi ogrodniczych, które pozwolą założyć w piasku pierwszy ogródek.

Zabawki ogrodowe to doskonały pomysł na upominek dla dziecka. Wywołają zachwyt wśród użytkowników w każdym wieku, zapewniając inspirację i niezapomniane wrażenia na wiele godzin spędzonych na świeżym powietrzu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam dwójkę łobuziaków, którzy lubią spędzać czas na dworze. Niedawno kupiliśmy im trampolinę i basen. Młodszy dostał też rowerek biegowy z toyz i zabawki do piaskownicy 😉

W ogrodzie z dzieciakami to ja często gram w Siódme poty od alexandra. W grze poruszamy się zarówno pionkami po planszy jak i wykonujemy ćwiczenia z kart, do których czasami potrzeba nam więcej miejsca, więc ogród nadaje się do tego idealnie.