Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: pilnie kupię mieszkanie od radnej

Jach grochem o ścianę: pilnie kupię mieszkanie od radnej

18
W przyszłym roku planuję kupić mieszkanie. Czekam jak jedna z radnych miejskich wystawi swoje lokum na sprzedaż w cenie deklarowanej w oświadczeniu majątkowym. Mogę zapłacić 25 procent więcej niż deklarowana wartość. Płace gotówką. 

Marta Cicha, Monika Cieśla, Małgorzata Grabarz, Joanna Kupś, Monika Urbańska znacznie zaniżyły wartość nieruchomości w swoich oświadczeniach majątkowych. Dlaczego? Nasuwa się kilka wniosków: albo są tak odklejone od rzeczywistości i nie widzą jak w ostatnich latach ceny poszybowały w górę, albo z lenistwa przepisują kwoty sprzed 4 czy 5 lat.

I tak, dla przykładu, dom radnej Moniki Cieśli o powierzchni 298 m² wart jest 420 000 złotych, dom Marty Cichej o pow. 132 m² według niej kosztuje 450 000 złotych. Monika Urbańska twierdzi, że jej blisko 95-metrowe mieszkanie warte jest 350 000 złotych. Podobnie ma Grażyna Wójcik (dom o pow. 100 m² – 350 000 zł, a mieszkanie o pow. 58 m² – 230 000 złotych). Aleksandra Stasiak swoje blisko 47-metrowe mieszkanie wyceniła na 190 000 złotych, a Joanna Kupś na 180 000 zł.

Wystarczy wejść na jakikolwiek portal z ogłoszeniami, żeby sprawdzić, że cena za metr kwadratowy nieruchomości w Pabianicach waha się między 5 a 7 tysięcy złotych. Zresztą inni radni mają normalne ceny. Dorota Pędziwiatr jest świadoma, że jej 60-metrowe mieszkanie warte jest 330 000 zł, czyli 100 000 więcej niż podobne (2 metry mniejsze) Grażyny Wójcik.

To jakie ceny mieszkań są w oświadczeniach majątkowych niewiele zmienia w życiu wyborców, jednak może być karalne. Błąd lub fałsz w oświadczeniu majątkowym reguluje kodeks karny w art. 233 ust. 1 i 6 zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jednak drogie radne, jak coś robicie, to róbcie to rzetelnie, a nie na odwal się. Ktoś to w ogóle weryfikuje?

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

„Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianickim.

REKLAMA
Poprzedni artykułOstatnia zbiórka odpadów wielkogabarytowych w 2023 roku
Następny artykułZmieniamy świat na lepsze. Ruszyła Szlachetna Paczka
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oświadczenia majątkowe składane w Urzędzie Miejskim to temat rzeka…. Po pierwsze przyjrzyjmy się oświadczeniu majątkowemu Adama Marczaka za 2022 r., gdzie za niecałe 6 miesięcy pracy DODATKOWEJ (07.07.2022 r. do 20.12.2022 r.) w Radzie Nadzorczej PCM Sp. z o. o. przygarnął bagatela kwotę 210 021,10 zł brutto (słownie: dwieście dziesięć tysięcy dwadzieścia jeden złotych dziesięć groszy), co daje ponad 50 000,00 zł miesięcznie. 😳😳😳. Panie Prezydencie Grzegorz Mackiewicz, czy szpital i Miasto stać na takie wałki przy zawieraniu umów?? Drugą istotną sprawą jest brak oświadczeń majątkowych naczelników wydziałów w Urzędzie Miejskim w Pabianicach… Nagle naczelnicy/kierownicy zaprzestali podpisywać decyzji administracyjnych, pism… Czytaj więcej »

Pomyśl czemu żonka zmieniła barwy partyjne. I dla czego Mężuś od razu posadkę dostał

Działka jest warta min. 120 tys; wychodzi że za metr chce 1 tys. Zniewaga dla wyborców!

Dodam jeszcze zaniżoną o połowę kwotę Jaguara p. Rąkowskiego. Też kupię od niego po tej cenie.

gdyby tę cenę liczyć z ubezpieczalni. to była jeszcze przy szkodzie całkowitej i tak zawyżona 🙂

Panie Przemysławie. Według tego wyroku: Wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach, ośrodek zamiejscowy w Rybniku z 5 listopada 2015 r., sygn. akt V 2 Ka 136/15,
Pana zarzuty, choć na pierwszy rzut oka zasadne, to jednak są bezzasadne. Czytając uzasadnienie tego wyroku i na zdrowy rozum, ma to sens.

Last edited 17 dni temu by Obrońca z netu

Gratuluję znalezienia tematu. Proszę dodać, że gdy Panie radne nie ustosunkują się do tych deklaracji, ponowi Pan artykułu na powiedzmy miesiąc przed wyborami. Ja na pewno nazwiska tych pań zanotuję a jestem wyborcą.

Przecież wiadomo,że się nie ustosunkują,tylko schowają swoje łby w piach. Przed wyborami zobaczmy znów te gęby szczerzace się do zdjęć. Wtedy też przypomnę na forum o tym zatkaniu majątku. Nie potrzeba nam oszustów.

Raczej panny radne będą kupować kolejne mieszkania i działki, zamiast sprzedawać skromny majątek…🤣
Osoby nie splamione prawdziwą, uczciwą pracą nie znają wartości pieniądza, nie możemy się temu dziwić. Ciekawe na ile ubezpieczone są wyżej wymienione nieruchomości 🤑
P.s.A jaguar może bierze olej i szarpie skrzynia 🤣

W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie majątkowe podała w nim nieprawdę lub zataiła prawdę, podmiot dokonujący analizy oświadczenia występuje do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o kontrolę jej oświadczenia majątkowego.

A najpierw proponuję zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego. I chyba tak zrobię. Człowieka o 17 zł ganiali. To i tu się skarbówka będzie mogła wykazać.

nooo skarbowy pozamiata i będzie wszystko cacy 🙂 🙂 🙂

Dokładnie jedni warci drugich.

A co ma Urząd Skarbowy do tego, że ktoś od dziesięciu lat podaje to samą wartość mieszkania? Urząd mógłby działać, gdyby radni zaniżyli wartość podczas kupna, albo sprzedaży.

A bombeczka na mogilnie ma jeszcze wiekszy majątek i co?

Co za bzdura. Jeśli nie istnieją przepisy wskazujące w jaki sposób określać składniki mienia w oświadczeniu majątkowym, to nie dziwię się, że w składanym oświadczeniu podają wartości z posiadanych dokumentów np. z posiadanego aktu notarialnego. Podanie wartości „z głowy” za każdym razem budziłoby wątpliwości, a każdy wątpliwy tysiąc złotych w dół lub górę powodowałby zarzucenie fałszowania, wskazanego przez redaktora.
Jeśli miałoby być rzetelnie, to co roku by było trzeba powoływać biegłego w celu wyceny, a i tak, za każdym razem, inny biegły mógłby wycenić inaczej – co znów skutkowałoby zarzutem.

Last edited 17 dni temu by Szukanie taniej sensacji

Bombeczka przyjedzie john deerem i Wam da 😉

Trochę mało sie pan przygotował. Nigdzie nie jest napisane że trzeba podawać wartosć rynkową mieszkania. Często podaje się kwotę za którą się kupiło bo nie ma obowiązku robić wyceny. Pisze Pan po to żeby jątrzyc i nastawiać ludzi przeciwko sobie.