Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: halo, czy ktoś widział gospodarza?

Jach grochem o ścianę: halo, czy ktoś widział gospodarza?

31
Trybuny na asfaltowym boisku bocznym
Niedzielne popołudnie, piękna pogoda, spacer na terenach PTC i skrajne odczucia, bo z jednej strony idzie wiosna, ale całą atmosferę psuje stan obiektu przy ul. Sempołowskiej. Kto się tym zajmuje? 

Chodząc w niedzielę po stadionie i bocznych boiskach od razu skojarzył mi się mem z Jarosławem Kaczyńskim w pociągu, który w drodze do Kijowa mówi o wielkich zniszczeniach. Ktoś mu odpowiada, że to dopiero… Żyrardów.

Nie chcę wskazywać winnego tego stanu, bowiem teren należy do miasta, a zarządza nim klub. Miasto przekazuje pieniądze klubowi na utrzymanie bazy. W tym roku to 176 tysięcy złotych. Przedstawiciel klubu poinformował, że z tych pieniędzy muszą zapłacić podatek około 100 000 złotych do miasta, a reszta dzielona jest jeszcze na halę zapaśników przy Gdańskiej.

Może warto pochylić się nad problem niedofinansowania terenów PTC, które mogłyby być super bazą sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców tej części miasta.

Ogrodzenie na stadionie
Część trybun na stadionie
Ławka zawodników rezerwowych
„Loża honorowa” na trybunach
Ławki na bocznym boisku

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl
REKLAMA
Poprzedni artykułJaki zespół wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2021/2022? Kto jest faworytem, a kto czarnym koniem?
Następny artykułDziś kolejna kolizja. Będą zmiany w organizacji ruchu
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie redaktorze czy w tym tygodniu będzie relacja z postępów prac w centrum?

Na prima aprilis 🙂

Niestety.. Pabianice powinny mieć drużynę seniorów chociaż w III lidze minimum.. nie ma nawet marzeń o lidze IV.. boiska to dramat.. lepsze ma kilka drużyn z powiatu mimo mniejszych środków, szatnie to PRL lub dalej, coś zmienia się na plus ale trwa to i trwa.. życzenie by dożyć II ligi w mieście uważam za nierealne 🙁

Co Pan chce, elegancki klimacik rodem z Czarnobyla. Zamiast bawić się w sport i rekreację PTC mogłoby organizować na tym terenie coroczne konwenty dla fanów postapo.

W Czarnobylu butelki nie walają się po ulicach, u nas tak :/

Co o tym sądzi p. starosta powiatu i jego brat ? Od niepamiętnych czasów cała rodzina Haburów uważała się za miłośników i gorących fanów tego zasłużonego klubu. No ale może tylko jak było dobrze.

No cóż…. Pabianice To samo mamy w innych miejscach Pretensje do gospodarzy?… W wielu miejscach faktycznie są zaniedbania z ich strony, ale tak naprawdę to nie gospodarze robią taki bajzel i zniszczenia. W tym mieście mało kto szanuje czyjąś pracę a gospodarze mogą sprzątać codziennie i efektu za bardzo widać nie będzie. Dokładnie to samo było na strzelnicy. Nie było praktycznie dnia bez nowych zniszczeń i nowego syfu a nie olewaliśmy, tylko mocy przerobowych i pieniędzy brakowało. PTC akurat dostaje jedne z wyższych dofinansowań w Pabianicach i nie piszę tego dlatego, że mam o to żal (tym bardziej, że mnie… Czytaj więcej »

To nie lepiej żeby PTC dostało tylko 76 000 i nie płaciło podatku który i tak wpływa do tego organu z którego wypływa.Gdzie tu sens gdzie logika, chyba że takie durne przepisy.

Czytam raz jeszcze i muszę spytać. Klub dostaje OD Miasta 176k i oddaje DO Miasta 100k? Rozumiem, że porządek w papierach musi być, ale to kuriozalnie wygląda. Skoro zagraniczne markety można zwolnić z podatku to dlaczego nie swoich? Te 100k zamiast wędrować między kontami, mogłoby być dostępne na bieżące potrzeby Miasta.

Ten podatek, to nie jest ani podatek dochodowy, ani VAT czy inna danina. To jest opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, z której miasto, ze względu na przepisy prawne nie może ich zwolnić, dlatego „oddaje” te pieniądze w postaci dotacji celowej na utrzymanie bazy sportowej – tzw. dotacji utrzymaniowej. W takiej samej sytuacji są pozostałe kluby użytkujące tereny miejskie na podstawie umowy wieczystego użytkowania

Klub powstał w 1906, założony kiedy na mapie nie było Polski, nie zniszczyli go zaborcy, oparł się I, II wojnie światowej, Niemcom, ruskim, przetrwał „bitwe” o istnienie (stąd barwy fioletowe), klubu nie zniszczyli komuniści,…a dziwo dokonują tego już od paru lat,… my Polacy, a jednym z ostatnich grabarzy tego przedsięwzięcia jest miłościwie nam panująca obecna władza na czele której stoi starosta (o czym wcześniej pisał siwy).
Co ciekawe obecne przedsięwzięcie (remont torowiska), (1899) jest starsze od PTC o 7! lat, ale podejrzewam, że uroczystość otwarcia zbiegnie się z pogrzebem,…..ale panowie „grabarze” i tak będą szczęśliwi jak na tym zdjęciu…..

Last edited 1 rok temu by andre

…obiecane zdjęcie…

Zdjecie jest podpisane Misiak Kamil, ale skoro tak prawi prawo, to tridno…

cześć, macie błąd w tytule

jak rzucasz „gochem” o ścianę – to nie macie

Ty naucz sie czytac miki😁😁😁😁

jednak macie

Macie

Macie 😉

Screenshot_20220322-135100_Samsung Internet.jpg

A domek letniskowi 2 tygodnie urzęduje u analfabetów dziennikarzy

„Jach Gochą o ścianę”. Mógłby to być artykuł konkurencji, mający na celu pogrążenie Redaktora Naczelnego. O ile jego żona ma na imię MałGocha.

👍

Jeszcze tylko zamiast „Jach” chyba powinno być „jak” 🙂 tak żeby nikt się nie czepiał 🙃

Ten zegar jest THE BEST!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

To prawda, bez beki. Ciekawe w którym roku po raz ostatni pokazywał czas gry i ktoś tam na górze siedział i zmieniał wynik.,…,.,…………. P. S. Wicek, spoczywaj w pokoju

Przez wiele lat PTC był wspierany przez ZWIK i inne podmioty. Niestety mało z tego szło na infrastrukturę. Więcej mówiło się o sprzedaży tych terenów na działki niż inwestycje w klub. Winnym tego stanu rzeczy są przede wszystkim władze PTC. Skończy się tak jak ktoś kiedyś zaplanował – obiekt bedzie w takim stanie, ze ktoś „mądry” stwierdzi, że trzeba zaorać i ziemie sprzedać. Szkoda.