Strona główna Na sygnale Wypadki Dziś kolejna kolizja. Będą zmiany w organizacji ruchu

Dziś kolejna kolizja. Będą zmiany w organizacji ruchu

21
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś na skrzyżowaniu ulic Zielonej z Dąbrowskiego. To już kolejne zdarzenie drogowe w tym miejscu. Mieszkańcy okolicznych budynków alarmują, że bardzo często dochodzi tu do kolizji, co ma związek z przebudową ulicy Zamkowej i zwiększonym w związku z tym natężeniem ruchu.

Kilkanaście minut przed godziną 13.00, kierowca Forda Kugi, który jechał ulicą Zieloną od ul. Zamkowej, nie zauważył znaku ustąp pierwszeństwa i „przeciął” skrzyżowanie z ulicą Dąbrowskiego. Nie zdążył jednak go bezpiecznie opuścić, gdyż został uderzony przez prawidłowo poruszającą się Skodę Citygo, jadącą od strony ul. Konopnickiej. Według relacji świadków suv okręcił się o 180 stopni i zatrzymał przy krawężniku. W obu samochodach wystrzeliły poduszki powietrzne, kurtyny i można przypuszczać, że dzięki temu żaden z kierowców nie odniósł obrażeń.

Dramatyzmowi tej kolizji dodaje fakt, iż Skoda po uderzeniu wjechała na chodnik i zatrzymała się przed schodami znajdującego się przy skrzyżowaniu prywatnego przedszkola „Czarodziejska Akademia”. Zaledwie kilka minut wcześniej wychodziła z niego matka z dzieckiem.

– Odkąd zamknęli Zamkową i część ruchu został przekierowany na ulicę Zieloną praktycznie codziennie dochodzi tu do drobnych stłuczek, ale też i do groźnych wypadków – mówi Marcin Mieszkalski, właściciel firmy, która budowała wspomniane przedszkole. – Nie dalej jak w listopadzie zwracałem się z pismem do władz miasta, aby zainstalować na skrzyżowaniu dodatkowe zabezpieczenia. Teraz będę jeszcze wnioskował o zamontowanie barierek energochłonnych przed tą placówką.

Jest duża szansa, że w najbliższym czasie na skrzyżowaniu będzie przeprowadzona reorganizacja ruchu, gdyż projekt został już zatwierdzony do realizacji.

– Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Markiem Gryglewskim i doszliśmy do wniosku, iż na tej krzyżówce występuje pewne zagrożenie pomimo, że jest ona prawidłowo i widocznie oznakowana – twierdzi Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach.  – Złożyliśmy już projekt do zarządcy ruchu, którym jest powiat i możliwe, że w tym tygodniu będzie już akceptacja dla tego projektu. Wtedy będziemy potrzebować jeszcze kilku dni, aby przygotować się do reorganizacji i ją przeprowadzić.

Jak nam się udało dowiedzieć na ulicy Zielonej zamiast znaku ustąp pierwszeństwa zostanie zamontowany znak „stop”. Dodatkowo na jezdni zostaną zamontowane progi zwalniające.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może by tak rodzice dzieci przestali parkować na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych ? Wyjechać nie można z Zielonej bo nic nie widać ale najważniejsze żeby rodzic nie musiał przejść więcej niż 10 metrów do przedszkola, bo jeszcze się zmęczy. Żeby czasem któregoś co tak zaparkował nie sprzątnął z chodnika taki ktoś, co nie mógł wyjechać.

A może by tak mniej jadu? Niestety tam nie ma gdzie zaparkować aby wszystkim pasowało.
Ulica Zielona od Moniuszki cała potrafi być „zawalona” autami – bo a to ktoś przyjechał do fryzjera, kosmetyczki, księgowych, przedszkola. Ile razy trzeba jechać tam slalomem i przepuszczać auta jadące z naprzeciwka. Ja z tym problemu nie mam. Minuta, dwie mnie nie zbawią.
Skończą stawiać blok naprzeciw przedszkola to zaczną się problemy z miejscami parkingowymi dla mieszkańców i rodziców przyjeżdżających po dzieci (jak i pracowników przedszkola).
Życie jest zbyt krótkie, by przejmować się pierdołami.

A moze by tak stosowac sie do zasad i przepisów ruchu drogowego…. Nie masz gdzie zaparkowac jedziesz dalej a nie na skrzyżowaniu się zatrzymywać, pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste…….

Jak nie ma gdzie to zaparkuj 100 metrów dalej. A jak nie, to 150 albo 200. A tak, później płacz, że dziecko prowadzi, a tu kolizja i prawie ktoś rozjechał. Ale, że to przez jego parkowanie kolizja, to już nieważne. A może jak już zaparkujesz przed samym przejściem, to ktoś potrąci na pasach dziecko z grupy twojej córki, bo nie zauważy. No tak, ale to przecież nie twoje.

Nie ma gdzie zaparkować, ale tylko wtedy jeżeli należysz do ludzi, którzy muszą wjechać samochodem do marketu, bo za daleko dojść od miejsca parkingowego. Narażanie wszystkich na niebezpieczeństwo, bo nie ma gdzie zaparkować to słabiutkie wytłumaczenie

Screenshot_20220321220044.png

o i pojawiła się mistyczna madka z dzieckiem! 🙂
znak stop ok , ale wysepki to sobie darujcie. sam stop mówi stop a nie zwolnij to chyba wystarczy!

Ale nie wiesz ze ktoś musiał zarobić i wybrali najdroszą ofertę.

O i pojawił się znawca „ Polska mowa nie być trudna” madka 😭, po drugie przypuśćmy, ze chodzi tam twoje dziecko jesteś tam 2 razy dziennie a twoja pociecha tez wychodzi na spacer a teraz się zastanów co napisałeś.

Zaledwie kiedyś wychodziła tam mata z dzieckiem. Bareja i Miś normalnie.

Hmm… znak stop jest też na ulicy Wyspiańskiego przy Skłodowskiej i praktycznie nikt go nie przestrzega. Dzisiaj sytuacja z rana tego przykładem. Pani ignorując znak stopu i skręcając w ul. Skłodowskiej zajechała drogę prawidłowo jadącemu kierowcy, który miał pierwszeństwo wynikiem czego doszło do kolizji. Niestety część kierowców to kretyni ignorujący wszelkie przepisy.

Last edited 1 rok temu by Romuald

co nie oznacza ze przez takiego kretyna ja musze naprawiac zawieszenie czesciej niz wynikaloby to ze zwyklej ekploatacji pojazdu. bo ktos nawali wydm na drodze!

A co miasto zrobi ze skrzyżowaniem Dąbroskiego a mielczarskiego .? Tam też jest tragiczny wyjaz z Mielczarskiego od łaskiej zaparkowane auta zasłaniają wszystko . Przy tkackiej zrobili lustra tam też by się przydało.

Podobnie przy wyjeździe z Toruńskiej w Dąbrowskiego. Auta stoją na samych rogach skrzyżowania i trzeba się mocno wychylić, żeby cokolwiek dostrzec.

Jak ktoś jedzie i nie patrzy na znaki, to zmiana z ustąp pierwszeństwa na stop niewiele zmieni

Zgadzam się. Dokładnie to chciałam napisać, że taka zmiana to praktycznie żadna zmiana.

Jakaś ameba życiowa wyjechała nie mając pierwszeństwa to tyle… a ze przedszkole….. jak by tam nie było przedszkola to tez by wyjechała… bo takie są ameby damocjodowe. Co ma przedszkole do tego ??

Może szanowny pan „budowniczy” poprawi to co jest do naprawy w tym wspomnianym przedszkolu które sam budował. jeżeli potrafi wypowiadać się w imieniu właścicielki przedszkola, to potrafi zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

Dlaczego służby odpowiedzialna Policja i Straż Miejska nie prowadzą tzw profilaktyki miejskiej odnośnie wyłapywania na bieżąco przypadków takiego parkowania które stwarzają zagrożenia . Bo jest faktem , że niektórym kierowcą wydaje się że ich przepisy nie obowiązują. Obecne mandaty dają wiele mozliwości aby takie zachowanie zmienić. Mandaty tylko mandaty.

Wyłapywanie i karanie to nie profilaktyka.

Do niektórych tu komentujących. Kierujący „nie zauważył znaku ustąp pierwszeństwa” ! Co ma do tego miejsce? Masz prawo jazdy, zbliżasz się do skrzyżowania, to należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego właśnie prawo jazdy nie może zdobyć np 14latek. Następnym razem nie zauważy gdzieś znaku STOP lub czerwonego światła.

To jest ogólnie bardzo niebezpieczne skrzyżowanie…ostatnio ciagle wypadki dziwne że do tej pory nikomu a przedewszystkim żadnemu dziecku nic się nie stało gdyby uderzył tak w dziecko został by placek na ścianie masakra