Strona główna Dzieje się Kultura Izabela Szafrańska zaśpiewa na Starym Mieście. Scena już stoi

Izabela Szafrańska zaśpiewa na Starym Mieście. Scena już stoi

4
Już dziś (16 maja) na Starym Mieście, na placu przy ul. Batorego i Garncarskiej odbędzie się plenerowy koncert Izabeli Szafrańskiej. Uczestniczka słynnego The Voice of Poland będzie promowała swoją nową płytę „Żydowska ulica/Jewish street”. Jako support zaśpiewa i zagra dla nas również pabianicki Quinteto el Tango z wokalistką Emilią Kudrą.
Koncert wpisuje się w cykl rocznicowych obchodów likwidacji getta pabianickiego, które Niemcy przeprowadzili w maju 1942 roku. Część mieszkańców getta została wtedy wywieziona do obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem (Kulmhof), gdzie zostali zamordowani, a pozostałą część przesiedlono do getta w Łodzi.

– 80 lat po tych dramatycznych wydarzeniach jako grupa społeczników przerywamy ciszę – piszą organizatorzy koncertu. – Chcemy, aby na Starym Mieście rozbrzmiała żydowska muzyka. W ten sposób oddamy hołd naszym sąsiadom wyznania mojżeszowego, którzy do czasów II wojny światowej współtworzyli kulturę naszego miasta i byli ważną częścią naszej społeczności.

Koncert uświetni także występ Emilii Kudry wraz z Quinteto el Tango. Zespół gra polskie tanga i muzykę z okresu międzywojennego, a także muzykę klezmerską i okazjonalną. Dziś w ich wykonaniu usłyszymy 4 utwory związane z kulturą żydowską.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję Izabeli, że musi robić cokolwiek w tym syfie.

zupełne przeciwieństwo ciebie , nic ne robisz tylko wylewasz swe żale i syfiaste myśli na forach, kto ci każe siedzieć w tym syfie, a już wiem – nic nie zrobisz bo ci się nie chce biedny , malutki człowieczku

Uciekłem z tego syfu dawno temu ale, że niestety urodziłem się tutaj, mam resztkę rodziny i czasem muszę postawić swoją nogę na tej plugawej ziemi mam prawo komentować i szydzić z tego co się dzieje w moim rodzinnym mieście.

Nie zapraszamy. Nie przejmuj się jak już ich nie będzie, nie będziesz musiał się zmuszać do przebywania tutaj tutaj. W zasadzie żadna strata.