Strona główna Aktualności Iveco zastąpi Stara. W strażnicy w Markówce

Iveco zastąpi Stara. W strażnicy w Markówce

16
fot. Maciej Oleszko
Druhowie starali się o niego latami i w końcu jest: nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Otrzymała go Ochotnicza Straż Pożarna w Markówce (gmina Dobroń).

Przyjechał do strażnicy w piątek, z Bielska Białej, gdzie go wyprodukowano (oficjalne „powitanie” wozu odbył się wczoraj). To Iveco, które pomieści 3500 litrów wody. Ma też zbiornik na środek pianotwórczy.

– Na wyposażeniu pojazdu znajdują się motopompa, wyciągarka oraz maszt oświetleniowy. Pozostały sprzęt, jak choćby agregat prądotwórczy, pochodzi z naszego dotychczasowego samochodu, czyli Stara – wyjaśnia Jakub Krajda, wiceprezes OSP w Markówce.

Wóz nie został jeszcze wprowadzony do podziału bojowego, ale nastąpi to lada dzień, toteż na przełomie listopada i grudnia będzie już mógł wyjeżdżać do akcji.

Iveco kosztowało 820 tys. zł, z czego 500 tys. zł stanowiły środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozostałe 320 tys. zł dołożyła ze swojego budżetu gmina Dobroń.

Ochotnicy z Markówki mają jeszcze do dyspozycji Forda Transita.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widać że gmina Dobron jest bogata. Orpelow Markowka. Nastepne będzie w kolejce Mogilno. A i tak zawsze jezdzic będzie Dobron i Chechło. Reszta jednostek to folklor

Do biednych nie należy.. Stara się jak może.. A czy Markówka będzie jeździć to już nie od niej zależy.. Ważne jest że będzie miała czym! ¡!!!!

Orpelów jeszcze rozumiem, mają młodą ekipę, widać że się starają a to czy jeżdżą już niestety nie zależy od nich tylko od kaprysu dyspozytorów. Jednak w tej Markowce cisza żadnych pozytywnych akcentów z nimi związanych nie widzę.

Cóż .. jako baczny obserwator zauważam kilka akcentów. Trzeba się przypatrzeć jednak, a nie tylko narzekać.
Pikniki Rodzinne, sprzątanie świata z MDP i prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej samo się nie robi 😉
Nauka dzieci i młodzieży chyba jest bardzo pozytywnym akcentem .. chyba, że w tych czasach ktoś poprzestawiał mi wartości.

Last edited 1 rok temu by Również mieszkanka Gminy Dobroń

Nie zależy od dyspozytorów tylko tego czy dana jednostka jest w KSRG „krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”. Skoro jest mało wyjazdów to znaczy że albo na terenie nie dochodzi do dużej ilości zdarzeń albo jednostki z ksrg dają radę. W takiej sytuacji bez sensu jest pakowanie nowych wozów do takich OSP bo mogli by np dostać wozy z PSP albo z innych OSP gdzie wyjazdów jest dużo i auta są już trochę wysłużone. Po co jednostce która nie wyjeżdża nowe auto? Chyba żeby wozić się po wsi.

W tej gminie powinny zostać max 4 jednostki, chechlo Dobroń Orpelów i Ldzan, reszta to tylko generuje obciążenie dla Gminy.

Tak bogata, że od kilku lat nie potrafi zlecić wykonania asfaltu na odcinku drogi o długości 300 metrów.

Sam jesteś folklor dołożyłeś się do tego by zabierać głos a co jak podtopienia czy nawałnice to co dobroń sam wyjeżdża a jak Pabianice zalało to cała gminę dobroń postawili gościu zaczym coś powiesz pomyśl co mówisz

to już teraz rozumiem te piątkowe zakupy druhów z Markówki w dobrońskiej biedronce

Kupowanie alkoholu w mundurach? Brawo dla nich, później się dziwić że ludzie postrzegają osp jako bandę alkoholików. Żenada

A czy Pan zaproszonych gości przyjmuje o pustym stole?

Kobieto, czy ktoś tu mówi o zasadach przyjmowania gości ? Tutaj chodzi o szacunek do munduru! Nie nosisz to nie masz o tym pojęcia

Nie masz pojęcia o tym czy noszę mundur czy nie. Nie masz pojęcia kim jestem i czym się zajmuję, więc proszę nie pisz czy wiem jakie wartości wiążę za sobą noszenie munduru.
Najwidoczniej u Pana szacunek do munduru jest ale do ludzi obcych już nie bardzo.

Kojarzę kilka zdarzeń do których nie wyjechali bo nie mieli ludzi, świetny pomysł żeby im dawać nowy samochód !

To jest kupowanie wyborców za podatki zwykłych obywateli. Kto to słyszał żeby kupować auta jednostkom co mają 2-3 wyjazdy w roku, a przez resztę czasu stoi i gnije! Marnotrawstwo pieniędzy i tyle.

Przykład z gminy Dłutów, patrz Tążewy.