Strona główna Aktualności Komunikacja Ile wrzucamy do parkomatów?

Ile wrzucamy do parkomatów?

4

Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej podał rozliczenie wpływów z parkomatów z pierwszego półrocza tego roku. 

Do automatów w ciągu pół roku wrzuciliśmy łącznie 202 342 zł. Średnio dziennie wpłynęło ok. 1600 zł. Kierowcy korzystający na co dzień z płatnej strefy parkowania, wykupili 365 abonamentów na łączną kwotę 11 865 zł. Ponadto 838,35 zł pochodzi z biletów kupionych przez telefon komórkowy, za pomocą specjalnej aplikacji „moBiLET”.

Tylko w ciągu 6 miesięcy zostało wystawionych 889 mandatów za postój bez ważnego biletu, z czego 385 zostało anulowanych, a 206 zapłaconych (tj. 8 560 zł). Każdorazowy mandat to kwota 40 zł, a niezapłacony do 7 dni wzrasta na 50 zł. Według obliczeń wynika, że aż ponad 17 tysięcy złotych nie zostało uiszczonych za parkowanie.

Strefa Płatnego Parkowania w naszym mieście została wznowiona od 2 stycznia 2017 roku. Aktualnie rozstawionych jest 30 automatów przy 418 miejscach parkingowych.

W przetargu na obsługę strefy wystartowały dwa podmioty, a za najlepszą została uznana przedstawiona przez konsorcjum trzech firm z Poznania – Projekt Parking, Parking Control i Mobile Traffic DATA. Ich praca przez okres trwania umowy będzie kosztowała ratusz  1 238 400 zł. Według założeń, miasto planowało zarabiać na parkomatach 30 tys. zł miesięcznie co przez okres 48-miesięcy dałoby sumę 1 440 000 zł. Po odjęciu kosztów związanych z opłaceniem firmy prowadzącej strefę zostaje 201 600 zł faktycznego zysku przez 4 lata. Jak na razie, plan realizowany jest z nawiązką.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ile z tego ostatecznie trafi do kasy miasta i ile zostanie przeznaczone na konkretne zadanie publiczne,na ile trzeba zapłacić firmie od parkomatów? Pytanie do redakcji, dziękuję za odpowiedź.

Dodane

Złotówki nie wrzuciłem i nie wrzucę ………………..

W piątek wrzuciłem 2 zł do parkomatu na wprost starostwa, automat nie wydał biletu ani nie zwrócił pieniędzy.