Strona główna Styl życia Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

0

Warszawa jest jednym z najdroższych rynków mieszkaniowych w całej Polsce. Gdy chcemy zakupić mieszkanie w stolicy, musimy przygotować się na dość wysoki wydatek. Ile kosztują teraz mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

 

Zgodnie z danymi podanymi przez Główny Urząd Statystyczny, w pierwszej połowie 2017 roku w stolicy oddano ponad 7,5 tysięcy nowych mieszkań. Oczywiście, w sprzedaży znajduje się też wiele lokali używanych, które przede wszystkim zlokalizowane są w Śródmieściu. Najwięcej nowych mieszkań powstaje z kolei na Białołęce oraz Mokotowie.

Ceny mieszkań w Warszawie są naprawdę zróżnicowane. Jest to przede wszystkim kwestia atrakcyjności gruntu, w tym także takich kwestii jak infrastruktura, komunikacja, dostępność placówek oświatowych, terenów rekreacyjnych. Oczywiście, duże znaczenie ma również sam standard budynku. W związku z tym największe zróżnicowane lokali mieszkalnych w Warszawie dotyczy rynku wtórnego. Możemy zarówno znaleźć luksusowe apartamenty, jak i znacznie tańsze mieszkania przeznaczone do generalnego remontu.

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż w Warszawie, najwyższe ceny dotyczą Śródmieścia, ale, jak wspomnieliśmy wcześniej, to głównie mieszkania używane. Ceny w Śródmieściu wynoszą nawet 10 000 złotych za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o mieszkania nowe, najdroższe są one w dzielnicy Ochota – średnia cena to ponad 9 000 złotych za metr kwadratowy. Nieco mniej, około 8 500 złotych za metr kwadratowy, zapłacimy w dzielnicach Mokotów, Bielany czy Żoliborz. Ceny poniżej 8 000 złotych za metr kwadratowy mają Ursynów i Wilanów. Najniższe ceny za nowe, a także używane mieszkania na sprzedaż dotyczą takich dzielnic jak Białołęka, Targówek, Ursus oraz Wawer – za jeden metr kwadratowy zapłacimy około 6 000 złotych.

Wobec tego ceny mieszkań w Warszawie są bardzo zróżnicowane – generalnie, im bliżej centrum, tym mieszkania na sprzedaż w Warszawie są droższe. Gdy poszukujemy niedrogiego lokalu mieszkalnego, warto przede wszystkim skoncentrować się na obrzeżach miasta, gdzie zapłacimy za własne „M” najmniej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments