Strona główna Aktualności Z miasta Idzie wiosna, a dyrektor drogowców na urlopie. Wyjątkowo długim

Idzie wiosna, a dyrektor drogowców na urlopie. Wyjątkowo długim

8
Stanisław Wołosz

Takiej laby można mu tylko pozazdrościć. Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, ma urlopową przerwę w pracy już od ponad trzech tygodni. I nieprędko do niej wróci. O ile w ogóle…

Obowiązki związane z kierowaniem zakładem spadły na Sławomira Wasilczyka, zastępcę. Teraz, wiosną, jest ich niemało – trzeba posprzątać miasto po zimie, wyrównać drogi gruntowe, zająć się remontami ulic i chodników… Dyrektorowi nie przeszkodziło to, by zrobić sobie wyjątkowo długą, bo trwającą dwa i pół miesiąca (!) przerwę od zawodowych obowiązków, dzięki wykorzystaniu całego przysługującego mu na ten rok urlopu.

W ZDM Stanisława Wołosza nie ma jeszcze dłużej, bo wcześniej przebywał na kilkudniowym zwolnieniu lekarskim. Gdy się skończyło, od razu wziął urlop. Przebywa na nim od 20 lutego. Kiedy znów pojawi się w pracy? Podobno 6 maja.

– Z tego, co dyrektor nam przekazał, wiemy, że później planuje wrócić do pracy, aczkolwiek nie na długo. Poinformował bowiem o chęci przejścia w wakacje na emeryturę – informuje Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Czy Stanisław Wołosz nie zmieni zdania? Nie musiałby już pracować, ale do pozostania na stanowisku mogą go skłaniać zarobki. A te oscylują wokół 10 tys. zł miesięcznie.

Spełnienia zapowiedzi Stanisława Wołosza życzyłby sobie zapewne Grzegorz Mackiewicz. Nie od dziś wiadomo, że prezydentowi i dyrektorowi jest… nie po drodze. Ale to tylko życzenia, bo prezydent nie może nakazać podwładnym przejścia na emeryturę.

8
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Granit

Zaraz będzie kolejka chętnych na stanowisko.

pabnin

Tylko po co kolejka? Zainteresowani już wiedzą kto obejmie stanowisko.

grzegorz

już dawno na bruk

Charly

Czy prezydent tego dyrektora nie może po prostu zwolnić i zastąpić kimś bardziej kompetentny? Czy Zarząd Dróg Miejskich to państwo w państwie i nie podlega pod juryzdykcję prezydenta miasta?

Konrad

Nie widzisz ze jest zwolniony już ???

anna

Z tymi kompetencjami to ciężko, mamy politologów po płatnej szkółce wieczornej, nie spełnionych pedagogów i sfrustrowanych „prawie – prawników” po administracji; prawdziwych inżynierów jak na lekarstwo. I nic dziwnego, taka praca uwstecznia, chociaż niektórzy wyznają dewizę „zarobić a nie narobić się”.

Michał Romanowski

Na Karniszewickiej na odcinku między Torową a Podmiejską dziury rosną jak na drożdżach !

Makaron z Makrelą

Wołosz! Żegnamy ozięble…. Dramat od lat