Nasze zawodniczki nie dały rady faworytkom z Sosnowca i odniosły drugą porażkę w fazie play-off, odpadając ostatecznie z rozgrywek i kończąc aktualny sezon. 

Grot TomiQ Pabianice – KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 57:87 (15:16, 11:23, 22:23, 9:25)

Grot po pierwszej porażce 95:53 w Sosnowcu musiał wygrać w rewanżu, aby podtrzymać szansę na awans do kolejnej rundy. Szanse na zwycięstwo w starciu z liderem rundy zasadniczej były jednak niewielkie.

Nasze dziewczęta od początku nie chciały jednak ułatwić przyjezdnym zadania. W pierwszej kwarcie przegrały zaledwie jednym punktem. Dopiero w drugiej partii Zagłębie po 9 punktach z rzędu wyszło na prowadzenie 20:31. Stasiuk zakończyła pierwszą połowę rzutem za trzy i pabianiczanki schodziły do szatni przegrywając 26:39.

Po zmianie stron nasze zawodniczki ruszyły do ataku i Danych, Grzelak, Twardowska oraz Szałecka zdobyły 10 punktów z rzędu i zniwelowały straty do 8 oczek. Niestety, przyjezdne zdołały powrócić do gry i odrobiły wcześniejsze zaległości, mając przed ostatnią partią 14 punktów zaliczki. W ostatniej kwarcie zespół z Sosnowca nie pozostawił złudzeń, kto jest zasługuje na awans, raz za razem punktując nasz zespół. Ostatecznie rywalki zwyciężyły 57:87 i awansowały do kolejnej rundy. Dla zespołu Grot TomiQ Pabianice oznacza to koniec sezonu, na szczęście z utrzymaniem w 1. lidze kobiet.

Grot: Twardowska (12), Danych (14), Pęcina, Weronika Dolewa (6), Szałecka (4), Boniecka, Kowalczyk (6), Sierakowska, Szczygieł (2), Grzelak (13), Kirsz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o