Strona główna Styl życia Hot trend 2019? Organizacja!

Hot trend 2019? Organizacja!

0
Choć na co dzień otacza nas elektronika i korzystamy z kalendarzy online oraz aplikacji mobilnych, coraz częściej przypominamy sobie o wykonanych z precyzją notatnikach i organizerach. Nie tylko pomagają się zorganizować, ale także cieszą oczy. Wszelkie kolorowe papeterie wracają do łask i już stały się hitem w social media!

Trend: organizacja!

Życie w XXI wieku wymusza na nas ciągłe pamiętanie o coraz większej ilości spraw, obowiązków, dat, spotkań i wszelkiego rodzaju zobowiązaniach. Zaważają to zwłaszcza freelancerzy, czyli osoby pracujące zdalnie i samozatrudnione, których z roku na rok przybywa. Jedną z odpowiedzi na wyzwania współczesnego życia jest niewątpliwie powrót mody na tradycyjne, papierowe gadżety i akcesoria pomagające w zorganizowaniu pędzącego życia.

Zjawisko to świetnie widzimy w social mediach: na Instagramie czy Pinterest ogromną popularnością cieszą się coraz to nowe marki produkujące kalendarze, organizery i notatniki. Korzystanie z nich jest już nie tylko wygodne, ale i modne!

Szaleństwo papeterii

Kolorowa papeteria, ręcznie wykonywane organizery i notatniki, niesamowita różnorodność kolorowych karteczek i flamastrów, ogromna popularność osobistych kalendarzy – wszystkie te zjawiska jednoznacznie pokazują, że w 2019 roku modnie jest być zorganizowanym. Koniecznie w dobrym stylu! Niezależnie od wieku ponownie oszaleliśmy na punkcie akcesoriów, które pamiętamy z lat szkolnych – z jednej strony pomagają zapanować nad otaczającą nas rzeczywistością, z drugiej są sentymentalnym wspomnieniem dzieciństwa.

Wszelkiego rodzaju akcesoria papiernicze do niedawna największą popularnością cieszyły się wśród studentek. Z biegiem czasu coraz więcej pracujących osób zaczęło sięgać po kolorowe mazaki, fantazyjne spinacze i kolorowe karteczki.

Na popularności nie tracą także tradycyjne rozwiązania – do łask wracają kalendarze ścienne oraz biurkowe, w których z łatwością, nie wstając od biurka, zaznaczymy wszystkie ważne spotkania. Często zanim sięgniemy po modny organizer czy podejdziemy do tablicy z notatkami przytłoczeni nowymi sprawami, możemy zapomnieć już, co właściwie chcieliśmy zapisać. Biurkowy kalendarz pozwala na to, by błyskawicznie przenieść myśli na papier, a do tego świetnie prezentuje się na biurku.

Aplikacje, które pomagają się zorganizować

Notatki w telefonie to już za mało. Dziś korzystamy z osobnych aplikacji, które przypominają nam o tym, by oderwać wzrok od komputera lub wykonać kilka ćwiczeń. Inna aplikacja pomoże obliczyć spożywane kalorie i zoptymalizować dietę tak, by zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W aplikacjach notujemy przejechane na rowerze lub przebiegnięte kilometry. Aplikacje z przepisami pomogą zaplanować zakupy tak, by nie pominąć żadnego z potrzebnych składników, a narzędzia pomagające się wyciszyć przypomną o 5 minutach na medytację.

Planujemy najdrobniejsze szczegóły każdego dnia, a kolorowe papeterie, wygodne podręczne kalendarze biurkowe i cały arsenał aplikacji ukrytych w naszym smartphone pomagają zachować ład w świecie ogarniętym manią planowania.

REKLAMA
Poprzedni artykułZ rodziną w stronę fiordów i… trolli
Następny artykułEkipa ZWiK na Wileńskiej. Utrudnienia w ruchu