Strona główna Aktualności Z miasta Ekipa ZWiK na Wileńskiej. Utrudnienia w ruchu

Ekipa ZWiK na Wileńskiej. Utrudnienia w ruchu

2
Wiadomo, co jest przyczyną ogromnego zapadliska na ul. Wileńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską. To awaria wodociągowa. Trwają prace przy jej usunięciu.

W związku z tym ruch na ul. Wiejskiej odbywa się normalnie, nie można jednak z niej skręcić w ul. Wileńską. Finał robót ma nastąpić dzisiaj wieczorem lub dopiero jutro rano.

– Na jednym z dwóch największych wodociągów w Pabianicach, o średnicy 600 milimetrów, nastąpiło rozszczelnienie połączenia kielichowego. W efekcie doszło do wycieku wody, która wypłukała asfalt – wyjaśnia Piotr Kroczyński, kierownik działu sieci w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

W jezdni powstała gigantyczna dziura. Gdy ekipa ZWiK zakończy prace, położy tam płyty. Jako rozwiązanie tymczasowe.

– W asfalcie, oprócz wyrwy, są też wybrzuszenia. Dlatego prawdopodobnie będziemy musieli wymienić nawierzchnię na całej szerokości ulicy, czyli co najmniej kilkadziesiąt metrów kwadratowych – dodaje kierownik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

właśnie miałem napisać że jak to zwik robi to na koniec na pewno położy płyty dziurawce 🙂 i proszę nie doczytałem do końca artykułu i już nawet o tym uprzedzono ;p. Tylko niepotrzebna ta ściema o rozwiązaniu tymczasowym. Na wielu ulicach takie płyty już latami leżą….

A może to jest to miejsce odpowiedzialne za brak wody w mieście przed Świętami?