Strona główna Sport Piłka nożna Hat-trick Klimka. Efektowna wygrana.

Hat-trick Klimka. Efektowna wygrana.

0

7:0 pod nieobecność trenera Jacka Włodarczewskiego wygrali piłkarze Włókniarza. Co ciekawe taką samą różnicą bramkową zakończył się mecz pomiędzy tymi drużynami jesienią. Wtedy Włókniarz wygrał 8:1.

Włókniarz Pabianice – MKS 2000 Tuszyn 7:0 (3:0)

Bramki: Mateusz Klimek 3Patryk Sumera 2, Adrian Usiak, Patryk Olszewski.

„Zielonymi” z ławki trenerskiej dowodził dziś trener bramkarzy Jacek Stępiński. W 15. min zakotłowało się w polu karnym Włókniarza po rzucie rożnym, ale obrońcy wyjaśnili sytuacje i po chwili z kontratakiem ruszyli „zieloni”. Strzał Davida Złowodzkiego z linii „szesnastki” został jednak zablokowany.

W kolejnych minutach zawodnicy Włókniarza próbowali zrobić bohatera z bramkarza gości. Między 16. a 18. min trzykrotnie w stuprocentowych sytuacjach pojedynki sam na sam z bramkarzem przegrywali Mateusz Klimek i dwukrotnie Patryk Sumera.

Po kolejnych dziesięciu minutach ponownie pojedynek przegrał też Klimek. Minutę później „zieloni” wreszcie objęli prowadzenie. Mateusz Seliwiorstow popisał się rajdem przez niemal całe boisko i wyłożył piłkę Sumerze, który dopełnił formalności.

Worek z bramkami się rozwiązał. W 32. min Patryk Olszewski położył bramkarza i dograł do Klimka, który podwyższył na 2:0. Dwie minuty później szczupakiem chybił Sumera, ale w 35. min już się nie pomylił głową trafiając do siatki po dośrodkowaniu Klimka. Jeszcze przed przerwą boisko z powodu odnowienia się kontuzji kolana opuścić musiał Sebastian Stępiński.

Po przerwie „zieloni” kontynuowali kanonadę. Do siatki rywala trafiali kolejno Adrian Usiak, Patryk Olszewski i dwukrotnie Mateusz Klimek i mecz zakończył się efektowną wygraną 7:0. Na uwagę zasługuje szczególnie jedno z trafień Klimka, który przymierzył w okienko z 25 metrów lewą nogą.

W końcówce meczu głupim faulem bez piłki popisał się wprowadzony po godzinie Michał Otomański za co został ukarany czerwoną kartką i jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego musiał opuścić murawę.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek, Rudzki (60. min, Otomański), Złowodzki, Olszewski, Stępiński (44. min, Usiak) – Sumera (75. min, Janasiak), Madaj (70. min, Zych).

Czerwona kartka: 85. min Michał Otomański za faul bez piłki.