Strona główna Aktualności Z miasta Hania zdetronizowała Julkę, czyli najpopularniejsze imiona w Pabianicach

Hania zdetronizowała Julkę, czyli najpopularniejsze imiona w Pabianicach

1
W minionym roku w pabianickim urzędzie stanu cywilnego wydano 891 aktów urodzenia. Jakie imiona najczęściej wymyślali rodzice? Sprawdźmy. 

W 2021 roku zdecydowanie najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek była Hania, a urzędnicy to właśnie imię wpisywali do aktu urodzenia aż 26 razy. Na drugim miejscu „uplasowały się” Oliwia, Pola i Zofia. Każde z tych imion nadawano 15 razy. Na kolejnych miejscach są: Zuzanna (11), Julia (10), Maja (10), Lena (9), Laura (9), Maria (8).

Przypominamy, że w 2020 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek była Julia (20). Kolejne miejsca to Zuzanna (19), Maja i Oliwia (14), Lena, Laura, Alicja i Zofia (13), Hanna (12) i Maria (11).

Jest też grupa imion oryginalnych, takich, które w aktach urodzenia pojawiły się jedynie raz. I co ciekawe, do tych imion należy np. Joanna. Na liście znalazły się jeszcze: Gaja, Iga, Kalina, Lila, Natasza, Walentyna, Kaja, Matylda, Milena.

Wśród chłopców na pierwszym miejscu najczęściej nadawanych imion znaleźli się: Antoni oraz Jakub. Takie imiona nadano po 23 razy. Kolejni na liście są Aleksander (22), Franciszek (19), Stanisław (15), Filip (13), Szymon (12), Jan (12), Leon (11), Mikołaj (8).

Rok wcześniej w czołówce imion dla chłopców oprócz Franciszka (takie imię dostało 17 maluchów) znalazły się też: Antoni (16), Jan (15), Stanisław, Jakub i Filip (12), Nikodem i Wiktor (11), Szymon i Aleksander (10). Na drugim biegunie popularno9ści znaleźli się: Norbert, Emilian, Borys, Mieszko, Oktawian, Kaspian, Ksawier, Arkadiusz, Lucjan, Dominik. Każde z tych imion zostało wpisane w akty urodzenia tylko raz.

Nie odmówiono nikomu nadania imienia proponowanego przez rodziców.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A Tomasz? Co z Tomaszem, się pytam??? 😉