Strona główna Aktualności Handlował bez zezwolenia i kasy fiskalnej

Handlował bez zezwolenia i kasy fiskalnej

19

Kłopotami zamiast spodziewanych zysków zakończyła się nielegalna sprzedaż fajerwerków, która była wczoraj prowadzona w centrum Pabianic. Interweniowały policja i straż miejska.

Dużych rozmiarów stoisko jakiś mężczyzna rozstawił na chodniku u zbiegu ulic Kilińskiego i Zamkowej. Nie spodobało się to jednemu z mieszkańców, który tuż przed godz. 15 powiadomił o sprawie straż miejską.

– Zgłoszenie dotyczyło prowadzenia handlu w miejscu zabronionym, bez zezwolenia właściciela terenu (PSS Społem – przyp. red.) oraz kasy fiskalnej – poinformował Sławomir Gitner, dyżurny straży miejskiej. – Na miejsce został skierowany patrol, który je potwierdził. Powiadomiliśmy też o zajściu policję.

Okazało się, że na polecenie właściciela firmy fajerwerki sprzedawał jej pracownik. Funkcjonariusze nakazali mu zlikwidowanie stoiska. Na tym jednak nie koniec.

– W związku z faktem, że nie było kasy fiskalnej sporządziliśmy notatkę do Izby Skarbowej. Dalej to ona będzie zajmowała się sprawą – dodaje Sławomir Gitner.
REKLAMA

19
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
15 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
12 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gosia

I bardzo dobrze! Szkoda tylko jeszcze,że sprzedawcy fajerwerków opylają swoje produkty dzieciarni. Gdyby ludzie reagowali na coś takiego, byłoby mniej wypadków.

Anna

Sorrki ale się nie zgodzę. Człowiek człowiekowi wilkiem. A niech zarobi parę stówek na tym interesie. Jego pięćminut. A dzieci to skąd mają pieniążki na takie zabawki??

Nikka

O matko. Cóż za sukces naszych dzielnych strażników… Zwinęli gościa ze stoiskiem pojawiającym się… raz w roku…. Na serio nie macie się czym zajmować???? To gońcie właścicieli czworonogów sr… gdzie popadnie, a nie dokuczacie ludziom chcącym parę złotych dorobić okazyjnie. Masakra

Szept odbytu

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej strony to takie stoisko jest nieuczciwą konkurencją dla osób które legalnie sprzedają.

CoteżOnWygaduje

Nieuczciwą konkurencją jest państwo, dostałeś 500 plus a ktoś nie ? jest to nieuczciwe bo ktoś ma lepiej za nic. Czemu zatem ktoś miałby nie mieć lepiej pracując (handlując w tym przypadku) ? bo nie było kasy fiskalnej to źle tak ? a co powiesz o dotowaniu bezrobotnych i dawaniu im forsy na start firmy – to jest dopiero nieuczciwa konkurencja bo ktoś własnym staraniem i środkami musiał biznes rozkręcać. Wg mnie ów handlarz powinien dostać pouczenie – w myśl obowiązującego (bez)prawia, musi opuścić teren i tyle a tu interwencja, SŁUŻBY, Izba skarbowa – serio ? ciekaw jestem co za… Czytaj więcej »

Andy

Co poradzisz,jak ludzie w wyborach dają się przekupić ich własnymi pieniędzmi.PoPis to samo zło.

Szept odbytu

Dlatego przepisy powinny być skonstruowane w łatwiejszy sposób, uwzględniając m.in.takie przypadki jak ten. Nie są, więc prowadząc działalność w Polsce trzeba się stosować do obowiązujących przepisów i posiadać kasy fiskalne w każdej filii, wymagane zezwolenia, płacić ZUS, podatki itp. To nie jest fajne jak prowadzi się np. sklep spożywczy a emerytka pod wejściem sprzedaje jajka i warzywa z działki o połowę taniej. Z jednej strony ją rozumiem ją – chce dorobić, z drugiej stronie nie działa w świetle prawa i utrudnia prowadzenie legalnie biznesu. Powinna być prosta forma rozliczenia takich okazjonalnych handlów/usług (np. korepetycje), by te osoby mogły się rozliczyć… Czytaj więcej »

Dawid

A platforma ludzi nie dymala gdy zabrała ludziom z ofe 17mld? I tylko gadka że piniedzy nie ma… . Ja nie jestem z PiS ani po ,ale mi lepiej żyje teraz niż za PO…

Tom

PiS cię dyma 10 razy bardziej, ale ci zatkali gębę 500+ i nie krzyczysz…

Dawid

Mam jedno dziecko, więc jeszcze nienachapalem się tą kasą… Panie Tom.

citizen

No, to do roboty !

Gosia

Jeśli 100 sprzedawców działa legalnie i zarabia powiedzmy 100zł a jeden na bezczela nielegalnie zarabia 300zł to kto jest bardziej poszkodowany? a i pamiętaj,że z tych 300zł na 500+ nie odciągną.

Szept odbytu

Tylko że te 100 sprzedawców płaci uczciwie podatki, a ten jeden zarabia więcej bo ich nie płaci. Kto jest poszkodowany? Poszkodowanych jest 100 uczciwych sprzedawców, gdyż ich średni zarobek wyniósłby 103zł. Przedmiotem dyskusji nie jest program 500+ tylko legalność prowadzenia biznesu, jest wiele programów socjalnych i podatków które nie chciałbym pokrywać z mojej kieszeni a muszę. Argument poniżej z dziećmi nietrafiony. Osoby legalnie prowadzące działalność też mają dzieci i przez takich „lewusów” nie raz muszą długo pracować by zarobić na życie, w rezultacie w końcu nie wytrzymują i z zamykają firmy np. ile wykończeniówek zwinęło się z powodu szarej strefy

Ol

On ma dzieci które będą pracować na Ciebie a Ty masz. ?? (Takie czasy że każdy chce być biznesmenem.)

gienia

droga pani tylko psie kupy nikomu nie szkodza a huk z tych petard tak.bardzo dobrze wszyscy tak powinni skonczyc.kiedys nie było tego głowna i człowiek tez sie bawic.zamias kupowac ten szajs to kup karme dla zwierzakow i zanies to schroniska.

Anna

Otóż to . Nawalone wszędzie. Zasr… miasto. I widzę że komentarz się nie spodobał właścicielom piesków.

Mario

Pani Kwiaciarka z naszego pięknego miasta bała się tak konkurencji i dziś ustawiła swoje stanowisko a paragony wystawia na kwiatki pewnie bo na co innego 😀

Człowiek

Nie pani kwiaciarka tylko Cmentarna Dama jak dobrze pamietam. Tak Ją tytułowali.

Gosc

Dziś znowu dwa stoiska pod esdehem. W dupie mają policję i mandaty.