Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Dream Body, czyli wymarzona sylwetka w nowym studio przy ul. Zamkowej

Dream Body, czyli wymarzona sylwetka w nowym studio przy ul. Zamkowej

0

Innowacja i technologia wkroczyła na dobre do świata fitness również w Pabianicach. Na sportowej mapie naszego miasta jest nowe miejsce, które dosłownie zelektryzuje Wasze mięśnie.

Technologia EMS (electrical muscule stimulation, czyli elektrostymulacja mięśni ) pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, wspomaga walkę z pomarańczową skórką, buduje masę mięśniową oraz poprawia kondycję. Co ważne, na jednorazowy trening tą metodą poświęcimy zaledwie 20 minut. Na czym zatem polega metoda EMS?

– Ćwiczący podczas treningu ma na sobie specjalny kombinezon połączony bezprzewodowo do konsoli. Podczas treningu, nasze mięśnie stymulowane są dodatkowo przez impulsy, których moc dostosowujemy do formy naszego klienta oraz jego predyspozycji fizycznych. Cały trening odbywa się oczywiście pod nadzorem i czujnym okiem naszych trenerów – mówi Marlena Grenda z nowo otwartego Studio EMS Dream Body.

Dzięki dodatkowej stymulacji mięśni elektroimpulsami, efekty pracy nad naszym ciałem zobaczymy zdecydowanie szybciej niż po tradycyjnych treningach na siłowni. Warto pamiętać, że te innowacyjne ćwiczenia nie obciążają naszych stawów, bo jedyny ciężar z jakim będziemy zmagać się podczas ćwiczeń, to nasz własny.

Jakie jeszcze korzyści płyną z metody EMS?

– Proces, któremu poddajecie się podczas treningu EMS jest dla Waszego organizmu zupełnie naturalny i bezpieczny a na efekt nie trzeba czekać długo. Metoda treningowa EMS jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zapracowane, nie lubią atmosfery tradycyjnej siłowni, potrzebują intymności i zrozumienia oraz dobrych efektów.
W trakcie treningu stymulowane są m.in. mięśnie brzucha, klatki piersiowej, pośladków, grzbietu, odcinka lędźwiowego, pleców oraz ud.
Rytmiczne napinanie mięśni podczas stymulacji pełni funkcje zbliżone do różnych form masażu ciała, a to sprzyja wielu procesom, które są korzystne nie tylko dla samych mięśni. Poprawia się napięcie tkanki łącznej i lokalne krążenie krwi oraz płynów tkankowych. Większe dotlenienie krwi sprzyja lepszemu spalaniu tłuszczu.
Decydując się na Dream Body stawiasz na najwyższą jakość, przygotowanie, profesjonalizm i dyskrecję – tłumaczy Marlena Grenda.

Warto wiedzieć, że trening EMS doskonale wspomaga leczenie rehabilitacyjne, szczególnie po przebytych urazach czy kontuzjach.

– W fizjoterapii elektrostymulacja stosowana jest od dawna, dzisiaj jednak dysponuje znacząco lepszym sprzętem niż dawniej, który umożliwia stymulację wręcz bez wysiłku, a także pozwala na wybór szerokiej gamy impulsacji, co poszerza jej zastosowanie w różnych stanach chorobowych – dodają certyfikowani trenerzy – Zastosowanie tej metody szczególnie sprawdzi się w przypadkach takich jak: kontuzje mięśni, ścięgien i stawów, bóle po kontuzjach: szyi, ramion, nóg, rąk, pleców, głowy, zanik mięśni, pourazowe zapobieganie zakrzepicy, a także rehabilitacja dna miednicy po porodzie.

Na czym polega trening rehabilitacyjny? Pozycja ćwiczenia dobierana jest do potrzeb ćwiczącego. Może być to trening w pozycji leżącej. Jednorazowa sesja trwa nie dłużej niż 30 minut, a moc stymulacji elektronicznej jest indywidualnie dobierany do potrzeb pacjenta. W celach rehabilitacyjnych, zaleca się od 2 do 3 treningów w tygodniu.

 

Więcej szczegółów o samej metodzie EMS oraz pabianickiego studia Dream Body znajdziecie na fanpage’u EMS Dream Body – Studio Pabianice. To również tutaj dowiecie się, co zrobić, by trening EMS był Waszym prezentem dla bliskiej Wam osoby. Szczegóły na stronie internetowej.

EMS Dream Body Studio Pabianice
ul. Zamkowa 23 a
Pabianice
kontakt:
tel. 501 703 846
czynne:
pon. – pt. 8.00 – 22.00
sob. 8.00 – 15.00
REKLAMA
Poprzedni artykułZuzia cierpi. I bardzo potrzebuje rehabilitacji
Następny artykułHandlował bez zezwolenia i kasy fiskalnej