Strona główna Aktualności Z miasta Habura: nieważne jest kto buduje, ale dla kogo

Habura: nieważne jest kto buduje, ale dla kogo

12

Na gruzach warsztatów mechanicznych odbyła się kolejna konferencja Krzysztofa Habury dotycząca budowy pływalni.

Starosta przekazał kolejną porcję dobrych informacji – projekt nie tylko działa zgodnie z harmonogramem prac, ale nawet lekko go wyprzedza. Wojenny krajobraz placu ma zniknąć do końca przyszłego tygodnia, aby zrobić miejsce dla ekipy, mającej usunąć trylinkę oraz fundamenty, które razem z gruzem posłużą utwardzeniu dróg powiatowych (np. trasa Poleszyn-Lutomiersk).

Pojawiło się także nawiązanie do wczorajszej sesji rady powiatu, podczas której głosowano nad kluczową dla budowy basenu zmianą Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Pabianickiego na lata 2016-2021. Dzięki jej uchwaleniu, wniosek złożony do ministerstwa sportu o 9-milionowe dofinansowanie zostanie przesunięty z planu wieloletniego do jednorocznego. Pozwoli to na kontynuowanie projektu bez przeszkód. Zmiana została przegłosowana mimo sprzeciwu wszystkich radnych z klubu PiS.

– Radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali tak naprawdę przeciwko budowie tego basenu. Nie chcą, żeby powstał obiekt, na którym pabianiczanie mogliby wypoczywać, trenować i miło spędzać czas. Jest to niezrozumiałe, bo wśród radnych są dyrektorzy szkół gimnazjalnych, którzy powinni dbać o to, żeby takie miejsca powstawały, a młodzież miała gdzie spędzać wolny czas – dziwił się starosta. – Powinniśmy odłożyć na bok różnice między nami i pracować dla dobra mieszkańców. Nieważne jest kto buduje, ale dla kogo.

Starosta odniósł się również to spotkania z senatorem Maciejem Łuczakiem (PiS), który miał zadeklarować pomoc ws. pozyskania dofinansowania na budowę obiektu. Wnioski składać można w ministerstwie sportu do 15 marca, starosta zapowiada, że w przyszłym tygodniu aktualizacja do pabianickiego wniosku zostanie dostarczona do Warszawy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Raz się z Haburą zgadzam, może inaczej… z tym co mówi

Krzysiu powinien jako pierwszy skoczyć do wody na bańke 😀 w nowym basenie 😀

Polska w ruinie Pozdrawiam PO

Z budowaniem to jeszcze trochę. Ale bardzo WAŻNE JEST KTO BURZY I DLA KOGO?

Cały obraz rządów PO … już jeden mówił „ch… , du.. i kamieni kupa” . Nic dodać nic ująć 🙂

Czyli sprawa jest jasna. Cały wysiłek pójdzie na marne bo pisowcy zrobią na złość Haburze i pabianiczanom. Niebawem przekonają wszyscy się przekonają, że błędem było głosować na ludzi z PiS 🙁

Jaki wysiłek ,jakie poparcie???
Czy ty kolego umiesz czytac ze zrozumieniem tekst
Tam jest napisane że brakuje 9 milionów ,
Na dzien dzisiejszy rozmawawiamy o czymś czego nie ma i prawdopodobnie nie bedzię

Żałosne, żeby nie powiedzieć tragiczne. Pan starosta wymyślił sobie basenik. Przy takie galopadzie inwencji twórczych jeden powinien trzymać pod biurkiem. Przez tyle lat stojąc na czele PO zajmował się politycznymi gierkami na tyle skutecznie że zapomniał o ludziach. Przez tyle lat on i jego świta nie potrafił wypromować mechanika pomimo drzemiącego w nim potencjału. Teraz nagle na gruzowisku, którego jest ojcem chrzestnym pojawił się jako zatroskany mąż stanu. Hipokryzja czy wyrafinowanie? Jak jest plan Panie starosto? Ogłupić gawiedź, że oto Pan dobry wujek z workiem pełnym słodyczy chciałby budować dla ludzi, pabianiczan, potomnych a ten nie dobry PiS rzuca kłody… Czytaj więcej »

Całkowicie popieram. To cała prawda o naszym Staroście i proszę nie wypisywać bzdur, że to PIS ciągle jest przeciwko mieszkańcom! !! Oni patrzą realnie to co jest dla miasta i dla mieszkańców najbardziej opłacalne. Trzeba zdecydowanie przyłożyć się do poparcia projektu geotermii. Boję się, że ten basen Pana Habury będzie na takim samym poziomie co nasze rondo.

ale na ostatniej konferencji był z kolegą z BSR … to znaczy koalicja zaczyna tonąć ?

habura ty już nic lepiej nie buduj !!! Kończ waść …. Nawet koalicjant z BSR nie chciał stanąc obok ciebie na tej konferencji i firmować tych bzdur.

Przepraszam ale cwaniak Habura ,wymyślił sobie inwestycję.(niestety tez tak nieudaną jak hala powiatowa)wiedząc że i tak z tego nic nie wyjdzie , A teraz próbuje zrzucić na PiS że przez nich , że to ich wina , Były rozmowy by poparł budowę geotermii ,ale nie wszedł w to gdzyż to pomysł PiS-u Wtedy nic się nie stąło i PO oczywiście nawet slowem sie nie zająkneli Ja mam propozycję po raz kolejny do p.Habury .poprzyjcie i dajcie pieniadze z Powiatu na budowę geotermii Dlaczego nie chcecie poprzeć tego projetku??? A no dlatego że myslicie po staremu politycznie a nie dla dobra… Czytaj więcej »