Strona główna Aktualności Polityka Habura „namaścił” Jaksę

Habura „namaścił” Jaksę

19

Jest pierwszy oficjalny kandydat na fotel prezydenta Pabianic. To Arkadiusz Jaksa z Platformy Obywatelskiej. Starosta przedstawił go podczas Dni Powiatu.

– Jest gwarancją lepszej przyszłości dla mieszkańców Pabianic – tak Krzysztof Habura, starosta i przewodniczący PO w powiecie, zachwala kandydata. – Arkadiusz Jaksa to przeciwieństwo obecnego prezydenta, bo lubi grać zespołowo. Cenię go za wiarygodność i rzetelność. To człowiek o szerokich horyzontach, bardzo otwarty i dynamiczny.
O kandydaturze Jaksy mówiło się od dawna. Często widywany był w towarzystwie starosty, ministra Andrzeja Biernata i marszałka województwa, Witolda Stępnia. Pod koniec kwietnia pomagał europosłance Joannie Skrzydlewskiej rozdawać flagi przed SDH. W niedzielę razem z Haburą wręczał nagrody dla najlepszych zespołów turnieju o puchar starosty. Jest wiceprzewodniczącym pabianickiego koła PO. Jego kandydatura przeszła jednogłośnie.
Kandydat Platformy ma 41 lat. Jest geografem, doktorem nauk o Ziemi. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej i klubu sportowego „Orzeł”. Biega w maratonach jako zawodnik klubu „Korona”. Od 2005 roku jest przewodniczącym Rady Gminy Pabianice. Pracuje w Zieleni Miejskiej w Łodzi. Jest dyrektorem zarządu. Ma żonę i dwie córki.

REKLAMA
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przedstawienie kandydata jednej partii na Dniach Powiatu jest niestosowne. Platforma postanowiła wykorzystać fakt, że w Parku Wolności było kilka tysięcy ludzi. Jednak oni przyszli się dobrze bawić, a nie słuchać propagandy. Gdyby PO zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, przyszliby głównie sami działacze. Jak się chce coś ogłosić, zwołuje się konferencje prasową, a nie wykorzystuje do realizacji partyjnych interesów imprezę sfinansowaną z pieniędzy podatników. Ciekawe czy gdyby inny kandydat chciał się zaprezentować na Dniach Powiatu, starosta z PO pozwoliłby mu na to.

Podobno podczas imprezy po parku spacerował poseł pis Matuszewski. Habura nasłał na niego ochronę ,żeby go wyrzucili bo to niby nie jest impreza polityczna. Sam jednak politycznie czas wykorzystał przedstawiając Jaksę. Dwie twarze panie starosto ? To podobnie jak z jazdą za pieniądze podatników do Rzymu a potem wpłata z własnych po krytyce społecznej. Kolejny wstyd

No bo to nie powinna być impreza polityczna. Z tym, że Platforma podchodzi do sprawy jak jej wygodnie i szafuje takimi określeniami, zupełnie bez pokrycia w czynach. Czepianie się posła Matuszewskiego rozdającego gazetki połączone z agitką na scenie na rzecz Arkadiusza Jaksy jest żenującą obłudą. Gdyby nie było namaszczenia na scenie za pieniądze podatników, zgodziłbym się z tym, że nikt nie powinien rozdawać materiałów wyborczych. Jednak albo wszyscy albo nikt. Inaczej nie będzie sprawiedliwie. Widać, że PO jest zdesperowana, wie, że przy spadających notowaniach ich kandydat nie ma najmniejszych szans, dlatego chwytają się wszystkiego, żeby go pompować.

Kazdy sponsor nagrod mógl wejść na scenę i ja wręczyć Trzeba bylo sięgnąć do wlasnej kieszeni i cos zasponsorowac to by Pan nie biadolil

Gdyby zorganizował konkurs dla mieszkańców Pabianic gdzie nagrodą byłyby zasponsorowane przez niego nagrody to czemu nie?!

Kabura „Arkadiusz Jaksa to przeciwieństwo obecnego prezydenta, bo lubi grać zespołowo” no Pan udowodnił o pracy zespołowej w szczególności w sprawie szpitala.
ZERO pomocy tylko z Pana strony.

PS już można gratulować p. Gabrieli Wenne-Błażyńska stanowiska Naczelnika Oświaty.
Konkurs będzie za jakiś czas ale już jest wynik znany od kilku miesięcy gratulację 🙂 To jest twoja gra zespołowa.

Miało być Habura nie Kabura 🙂

Jaksa sam być może, ale tu ewidentnie widać, że jest tylko figurantem i będzie tańczy jak zagrają. Szkoda Panie Jaksa, właśnie stał się Pan dla mnie bezosobowym politykiem.
I do tego ta Skrzydlewska, nigdy nie widziałem gorszego zdjecia na billboardzie.

To ciesz się, że nie widziałeś oryginału. To zdjęcie to mistrzostwo świata w fotoszopkach.

mam nadzieję, że to „ostatnie namaszczenie”

Pabianicom potrzebna jest osoba młoda energiczna, z wykształceniem i doświadczeniem managerskim, tylko taki kandydat wg. mnie mógłby dźwignąć to miasto. Osoba spoza układów i układzików, rzetelna i kompetentna… Kiedyś przeczytałem taki artykuł w konkurencyjnej prasie z opisem Pabianic jako dobrze prosperującego przedsiębiorstwa… Dobry Boże, czkawką mi się chyba będą te brednie odbijały do końca życia. U Nas jest wszystko „prawie”…. prawie mamy basen *(nie czynny w wakacje, do nie dawna również w weekendy), prawie mamy pole golfowe *(drogie jak sam…. dodatkowo powstałe kosztem zniszczenia bardzo starego drzewostanu), prawie mamy punkty rozrywkowe *(chwała i cześć właścicielowi kina, ale na litość… gdzie… Czytaj więcej »

Mam bardzo podobne wrażenie, że wszystko co fajnego w tym mieście to robią prywaciarze. Ulica Lipowa jest zrobiona przez Furmana, kino Tomi też prywatne, a obok syf i malaria. Na prawdę czy tak trudno jest zadbać o bulwary, albo chociaż o Park Słowackiego – ile kosztują choinki do zasadzenia? Nie ma w ogóle żadnej wizji na te rejony. Tak samo okolice Starego Rynku rośnie sobie trawa, a po środku trawy postawili nowy budynek -przecież to wygląda żałośnie. We wszystkich miastach się obudowuje rynek i ulice, a nie po środku trawy stawia budynek w centrum miasta. Pamiętam jak kiedyś do wyborów… Czytaj więcej »

Pan od zieleni w Łodzi i Przewodniczący u Gajdy w Gminie. Ciekawi mnie kto zapłacił za nielegalnie wycięte drzewa (kara 5mln). Czy PO naprawdę nie ma już nikogo!!! Ogarnijcie się!!!

Jak nie lekarz, dyrektor to geograf o zgrozo …

Przeczytałam te kilka komentarzy i namalował mi się obraz Polaka wiecznie niezadowolonego, ja wiem lepiej, ja zrobię lepiej, to czemu nikt z was młodych dynamicznych mających tyle czasu aby obrzucać błotem kogoś kogo wcale ni znacie nie zgłosicie swojej kandydatury, jakie pomysły i wizje na Pabianice. Tak znam i bardzo cenie Pana Arka, i maiłam okazję posłuchać jakie ma pomysły na ożywienie Pabianic. Można najpierw posłuchajcie a potem wypowiedzi i w przeciwieństwie do kandydatów innych partii pytania można zadawać bezpośrednio a nie tylko takie które są wygodne. A Panu Antoniemu odpowiem że założyciel Partii w której Pan jest wyrósł na… Czytaj więcej »

Rozmawiałam, poznałam i nie zagłosuję. Jaksa będzie tylko figurantem. Rządzić chce Habura z bratem. Rodzinnym układam już dziękujemy.

Znam Pana Jaksę i uważam, że nie byłby najgorszym prezydentem, pewnie lepszym od obecnego (co nie jest wielką sztuką). Natomiast oceniłem negatywnie miejsce, w jakim doszło do prezentacji kandydata i nisko oceniłem szanse kandydata PO. Jednocześnie podzielam zdanie mamuta, który słusznie stwierdził, że Arkadiusz Jaksa stałby się figurantem swoich politycznych mocodawców. Pabianice zasługują na prezydenta, który ma siłę, żeby realizować własną wizję miasta, a takiego, na którego będzie wpływać ktoś inny z tylnego siedzenia.

A myślałem, że pierwszy napiszę coś pozytywnego. Ale się nie udało. A tak na poważnie to Jaksa to bardzo dobry kandydat. Dobry wiek, dobre przygotowanie urzędnicze i samorządowe. Trochę zewnątrz ale w temacie no i w końcu nie jest kolejny nauczyciel lub obecny „rządzący” ale to już moje uprzedzenia. Nie ma co się jednak nadymać. Zobaczymy jakie będą następne kandydatury bo dopiero na ich tle warto oceniać. Wygląda na to, że PO zmądrzało od ostatnich wyborów.

Niech pan Habura nie czaruje ,PO cały czas rządzi w mieście ,odsunęli się od Prezydenta ,ale kto tak naprawde jest na kierowniczych stanowiskach ,wierchuszka Platformy .Mam nadzieję że po wyborach ci ludzie ,znajdą się w Urzędzie gdzie wicedyrektorką od lipca ,będzie ich koleżnka pani Magda Werstak,wtedy ona załatwi im posadę,,,,,,,