Strona główna Aktualności Gmina realizuje duży projekt drogowy

Gmina realizuje duży projekt drogowy

14
Pawlikowice
W ramach projektu powstanie kilka dróg o łącznej wartości blisko 16 mln złotych. Efekty prac już widać.

Cały projekt to tak naprawdę 5 inwestycji. Chodzi mianowicie o:

  1. Rozbudowę drogi gminnej na odcinku Górka Pabianicka – Gorzew, o długości 1 434 metrów wraz jednostronną ścieżką pieszo-rowerową.
  2. Przebudowę drogi gminnej na odcinku Pawlikowice – Terenin o długości 1 137 metrów, wraz z kanalizacją deszczową i kanałem technologicznym. Wzdłuż jezdni znajdować się będzie jednostronna ścieżka pieszo-rowerowa.
  3. Rozbudowę drogi gminnej w Hermanowie na odcinku od ul. Skrajnej do drogi gminnej nr 108278E o długości 380 metrów, wraz z jednostronnym chodnikiem.
  4. Rozbudowę drogi gminnej w Górce Pabianickiej na odcinku od DK 71 do drogi gminnej nr 108262E o długości 812 metrów, wraz jednostronną ścieżką pieszo-rowerową.
  5. Przebudowę drogi we Władysławowie wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową o długości 689 metrów.

Efekty prac już widać. Gotowa jest droga we Władysławowie i widać zaawansowane roboty na odcinku Terenin – Pawlikowice.

– Mamy informację od wykonawcy, że droga w Pawlikowicach powinna być gotowa na przełomie miesięcy bądź na początku grudnia – mówi Marcin Wieczorek, wójt gminy.

Przetarg na realizację tego zadania w całości wygrała firma Włodan z Porszewic. Obowiązujący termin to 22 czerwca 2023 roku. Jednak ze względu na to, że całe zadanie wykonuje jedna firma poszczególne odcinki kończone są w innym czasie.

Nowe drogi budowane są w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowani wynosi 11 162 500 złotych. Reszta środków pochodzi z budżetu gminy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Da się w terminie zrobić? Da się. Im asfaltu na 1000 metrów starczyło, miastu na budowę mostu już brakło..

Po czym wywnioskowałeś, że w terminie?

Kiedy rozpoczęcie prac na pozostałych odcinkach?

Odcinki wykonywane po kolei, a nie wszystko naraz – niby to takie proste, a gdzie indziej takie trudne

Całe szczęście że kasa poszła tam. Ponoć jest w planach budowa odnowienie drogi od Pabianice przez Rydzyny aż do Pawlikowic. Jak by do tego doszło to latem pełno biegaczy rowerzystów kolarzy i wzmożony ruch Bełchatów Pabianice. Całe szczęście że miasto to wstrzymuje. Uff

Gratuluję humoru, problem w tym że droga jest w stanie dramatycznym i dość niebezpiecznie się nią jeździ ze względu na brak oświetlenia, dziury które zarówno biegacze, rowerzyści i kierowcy muszą omijać dosłownie jeżdżąc po całej drodze. Zapewne po remoncie miło by było pojechać rowerem do lasu po ścieżce, pobiegać bezpiecznie żeby kogoś auto nie potraciło ale nie wszyscy muszą tak myśleć. Pozdrawiam

Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałem słowa Pana Wieczorka… Ze droga w Pawlikowicach ma być gotowa w grudniu…? Ale którego roku? Jak przerzucą wszystkie siły z zamkowej ( pewnie ze 100 osób 🙂 to może bedzie. Nie mydlmy ludziom oczu. Realnie styczeń luty.

Tylko żeby nie było jak z tą drogą https://epainfo.pl/mieszkancy-od-lat-czekaja-na-remont-tej-drogi/ robioną chyba od 2017 roku. Zbliża się koniec roku a przetargu jak nie było tak nie ma ???

A tak poza tematem czy może EPAINFO wie po artykule co si dzieje na temat drogi na Rydzyny i Pawlikowice ?
Uprzedzam, pytanie do administratora bez żadnych podtekstów i głupich komentarzy.

Na temat tej drogi, do końca 2022 roku, miał się zadziać przetarg.
Nie dziękuj za info. Polecam się.

A czy ktoś wie kiedy zacznie się remont drogi z Pabianic do Rydzyn i dalej do Pawlikowic?

A kiedy pomyślą o drodze z Żytowic do Janowic i od Wrzącej do Wygody Mikołajewskiej. Codziennie jeżdżą tamtędy autobusy szkolne i PKS, nie pamiętam żeby cokolwiek tam było robione. Nikt z władzy miasta tam nie mieszka to olewają te drogi?

Wszystko fajnie pięknie, tylko czemu droga na Rydzynach nie jest w planach, ja rozumiem że gmina znajduje się z drugiej strony Pabianic i tam wszystko pięknie wygląda, ścieżki latarnie itd i tam jest bliżej wydać pieniążki, ale gmina Pabianice to nie tylko miejscowosci na północ od budynku gminy. Mieszkałem na rydzynach 20 parę lat i nie pamiętam żeby nawet REALNE plany były co do remontu, a od momentu remontu drogi Bełchatów – Pabianice czy wcześniej jak budowali S8 wszyscy jeździli przez Rydzyny. Droga na Rydzynach to dramat!! Dziura na dziurze, brak oświetlenia,waska jezdnia, pozarywane pobocza zwłaszcza na łukach i wszędzie… Czytaj więcej »

Jest w planach i ten plan realizuje powiat, nie jak w przypadku dróg, których dotyczy artykuł- gmina. Ludzie czy Wy naprawdę nie potraficie zrozumieć tego co czytacie?
Droga o której piszesz jest drogą powiatową, a nie gminną. Do końca roku ma być przeprowadzony przetarg na realizację tego remontu. Wszystko można przeczytać na Epainfo.