Strona główna Aktualności Z miasta Gdzie potrzebne są ronda? Magistrat czeka na propozycje

Gdzie potrzebne są ronda? Magistrat czeka na propozycje

13
Na razie jest tylko jedno, tymczasem według wielu mieszkańców powinno być ich więcej. Pabianiccy urzędnicy postanowili zapytać nas o ronda, a dokładniej, gdzie w naszym mieście powinny one powstać i dlaczego.

Taka zachęta pojawiła się na stronie internetowej magistratu, wraz z prośbą o wpisywanie komentarzy oraz dzielenie się uwagami. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnej, elektronicznej platformy. Zbierano już tam pomysły na temat odnowienia parku Wolności.

„Zgadzacie się z tym i chcielibyście, aby w Pabianicach ronda zastąpiły tradycyjne „krzyżówki”? Prześlijcie nam koniecznie swoje zdanie w tym temacie i zaproponujcie, gdzie moglibyśmy zastosować takie rozwiązania!” – czytamy na platformie.

Na pytanie o lokalizację rond dotychczas nie ma żadnego odzewu. Czasu zostało jednak sporo – magistrat czeka na wskazówki i opinie jeszcze przez prawie trzy tygodnie (link do strony, na którą trzeba się zalogować, jest dostępny TUTAJ).

Ronda uchodzą za bezpieczniejsze od zwykłych skrzyżowań. To, które powstało u zbiegu ulic Myśliwskiej, 20 Stycznia i Waltera Jankego jest tego potwierdzeniem – liczba kolizji i wypadków w tym miejscu, o czym świadczą policyjne statystyki, spadła.

REKLAMA
Poprzedni artykułPojechali pomagać w gaszeniu pożaru
Następny artykuł„Młoda krew” w gminie. Wójt ma nowego zastępcę
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Duży skręt – skrzyżowanie Warszawska – Rzgowska; skrzyżowanie Nawrockiego – Warszawska – Sikorskiego;
skrzyżowanie Partyzancka – Łaska – Wspólna – Zamkowa;
skrzyżowanie Nawrockiego – 20 Stycznia; skrzyżowanie Kilińskiego – Grota Roweckiego

Kilińskiego – Moniuszki

Będzie wybudowane w ramach przebudowy drogi DW 785.

Dokładnie tutaj jest bardzo potrzebne , często wyjeżdżając z Moniuszki trzeba się bardzo naczekac lub napocić

Róbta ronda, driftery w beemach będą mieli gdzie upalać nocami 🙂

pendzem zaspawać dyfer i odkładam zimowe opony na kupkę 🙂

Grota Roweckiego/Nawrockiego.

Sikorskiego-Warszawska-Nawrockiego
Kilińskiego-Moniuszki
Nawrockiego-20 Stycznia

zgadzam sie

warszawska-sikorskiego-nawrockiego, łaska-wiejska-torowa

Dyskusja pozbawiona sensu, wystarczy drogi magistracie poprosić o statystyki policyjne, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków i będzie dane jak na tacy gdzie takowe musi powstać. Ps. Takie rozwiązanie zaoszczędzi wydatków, ponieważ mieszkańcy wskażą iż ronda są potrzebne na każdym większym skrzyżowaniu (Nonsens).

Otóż nie na każdym większym skrzyżowaniu, bo np Myśliwska – Warszawska czy Moniuszki – Kilińskiego by się bardzo przydały, mimo że skrzyżowania duże ani skomplikowane nie są, a natężenie ruchu robi swoje. Tam gdzie sygnalizacja świetlna zdaje rezultat póki co nie trzeba zmieniać, ale w zasadzie ronda mają więcej zalet

Niech zrobią wszędzie ronda zlikwidują sygnalizacja i będzie gitatka