Strona główna Aktualności Gdzie jest foka szara? Trwa konkurs

Gdzie jest foka szara? Trwa konkurs

0
Po kozicy tatrzańskiej przyszedł czas na fokę szarą. To kolejny etap konkursu wymyślonego przez pabianickiego artystę Adama Wirskiego – Kruka, a do wygrania plecako-worek z jego własnoręcznie wykonanym logo.

Foka to część projektu „Eko Tuzin 2022”, na które Kruk dostał wsparcie finansowe od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada on, że na ścianach pabianickich budynków w różnych częściach miasta artysta namaluje 12 zwierząt, których populacja jest na wyginięciu. Przy każdym z nich poda ich aktualnie znana liczbę oraz jego łacińską nazwę. Ciekawostką jest fakt, że Kruk w tych pracach używa specjalnych ekologicznych środków.

– Każde z namalowanych zwierząt zostanie pokryte bezbarwną powłoką substancji – mówi Adam Wirski. – Według producenta pochłania ona dwutlenek węgla.

Za nami już wąż Eskulapa i kozica tatrzańska. Przed nami orlik grubodzioby, bekasik, wilk szary, sóweczka zwyczajna, ryś euroazjatycki, głowacica, pszczoła miodna, niedźwiedź brunatny i rybitwa czubata oraz właśnie foka szara.

Aby wziąć udział w zabawie trzeba ją odszukać na mieście i zrobić sobie z nią zdjęcie. Szczegóły poniżej:

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments