Strona główna Aktualności Z miasta Fundacja przekazała respirator do pabianickiego szpitala

Fundacja przekazała respirator do pabianickiego szpitala

2
Fundacja My Kochamy Pabianice zakupiła i przekazała na oddział intensywnej terapii Pabianickiego Centrum Medycznego wysokiej klasy respirator tzw. sztuczne płuco. Ten sprzęt może okazać się zbawienny w walce z epidemią.

Choć wszystko na to wskazuje, że w pabianickim szpitalu nie zostanie utworzony oddział zakaźny, gdzie trafialiby chorzy na koronawirusa, to sprzęt na pewno się przyda. Tym bardziej, że dwa respiratory zostały wysłane do Zgierza. Tam powstał szpital zakaźny.

– Osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2 z ciężką niewydolnością oddechową, będą absolutnie potrzebowały podłączenia pod respirator. W procesie leczenia  kluczowa może okazać się nie liczba łóżek, ale właśnie   dostęp do respiratorów. Jesteśmy   naprawdę wdzięczni za ten dar dla pabianiczan – mówi dr Włodzimierz Abramowicz, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w PCM.

Respirator Axcent Lyra X2 kosztował blisko 100 tys. złotych i został kupiony ze środków fundacji My Kochamy Pabianice należącej do firmy Aflofarm.

W PCM było 17 respiratorów, z czego 2 trafiły do Zgierza.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gadzet

Super tylko boję sie ze mogą cos wymysleć żeby zabrac a jak cos pójdzie nie tak to szpital zostanie osamotniony i okradziony ze sprzętu.

:-)

Nie respirator tylko inspirator 🙂