Strona główna Aktualności Flajszer odwołany z funkcji kuratora

Flajszer odwołany z funkcji kuratora

12
Waldemar Flajszer nie jest już Łódzkim Kuratorem Oświaty. W środę został odwołany z funkcji przez nową minister oświaty – Barbarę Nowacką. 

To, że pabianiczanin, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, straci pracę było nieuniknione. Takie zapowiedzi były formułowane przez nową minister zaraz po objęciu przez nią gabinetu. Miejsce Flajszera zajął Janusz Brzozowski. Będzie pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Nowy kurator był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Łodzi. Ukończył studia magisterskie na kierunku matematyka, o specjalności metod numerycznych i programowania na Uniwersytecie Łódzkim. Jest również absolwentem podyplomowych studiów z ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji UŁ.

Waldemar Flajszer był kuratorem przez około 3 lata. Wzbudził kilka kontrowersji. M.in. wstawił się za Dariuszem Jakóbkiem, dyrektorem XXXIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, który zabronił uczniom używania awatarów z błyskawicą podczas lekcji online (więcej), dodał wulgarny komentarz pod wpisem działacza Platformy Obywatelskiej (więcej), interweniował w sprawie organizacji „Tęczowych Piątków” w szkołach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tęczowe piątki, żydowskie czwartki, muzułmańskie środy, ruch eko we wtorki a w poniedziałek średniowiecze. Do tego przyklepac religia. Chyba zapomnieliśmy od czego jest szkoła.

Rzeczywiście Buc to Buc. Mam już swoje lata i pamiętam w szkole, dni mundurowe (harcerze mieli obowiązek przychodzić na lekcje w mundurach), dni kolorowe (można było przychodzić bez obowiązkowych mundurków szkolnych) itp. i wszystko było ok, a edukacja była na znacznie wyższym poziomie, do tego nauczyciele cieszyli się szacunkiem i prestiżem

A Ty byłaś wtedy w czerwonym ZSMP i jeździłaś na pionierski obozy do DDR i świat był taki piękny.

W szkole podstawowej, do której chodziłam nie było ZSMP, ale do ZHP należałam. Na obozy do DDR nie wyjeżdżałam, na harcerskie tak w tym żeglarskie. Pierwszy raz za granicę wyjechałam w liceum, fakt do byłego ZSRR ale nie był to obóz pionierski tylko prywatny na tzw. „zaproszenie” bo tak się wtedy wyjeżdżało. Ale widzę, że też doskonale znasz i pamiętasz te czasy. A pamiętasz, że do szkoły chodziło się z temperówką na żyletki i cyrklem z bardzo ostrym zakończeniem? Puściłabyś tak dziś dziecko do szkoły? I co taki bardzo zły był ten świat?

podobno ma być redaktorem TV Republika oddział Pabianice

Czy nowy kurator będzie lepszy? Zobaczymy…

Teraz będzie miał więcej czasu żeby zająć się swoim nieślubnym dzieckiem!

Za taki ,,WYBITNY” komentarz, należy się nagroda Nobla w dziedzinie DEBIL i IDIOTA.

Oby każdy zajmował się tyle swoimi dziećmi jak moj sąsiad. To tata na wzór. Do siego roku:)

No cóż…

Kontrowersji? Dla kogo panie Jach??? Dla normalnych Polaków trafne decyzje….