Podopieczni Michała Buchowicza rozegrali kolejny zimowy sparing. Tym razem musieli uznać wyższość ekipy Orła Piątkowisko.

PTC Pabianice – Orzeł Piątkowisko 2:3 (1:1)

Problem z wystawieniem składu w drużynie z Pabianic tym razem nie wystąpił. Piłkarze wyzdrowieli i trener miał do swojej dyspozycji aż 22 zawodników.

Pierwszego gola zdobył w 12. minucie Łukasz Sikorski i szkoda tylko, że futbolówkę skierował do własnej siatki. Od piętnastej minuty PTC dominowało nad cofniętym przeciwnikiem i mimo wielu dogodnych sytuacji, nie potrafiło wyrównać stanu gry. Sztuka ta udała się dopiero Danielowi Dudzińskiemu, który w 36. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Jacka Hilera i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera.

Po zmianie stron pabianiczanie nadal byli groźniejsi, ale rywale zaczęli wyprowadzać coraz groźniejsze kontrataki. W 66. minucie jeden z obrońców fioletowych się pogubił i wyłożył piłkę przeciwnikowi, a ten skierował ją do siatki. Minutę później było już 1:3, po kontrze przeprowadzonej przez Orła. W 81. minucie Rafał Cukierski podał do Boratyńskiego i ten zdołał jeszcze zdobyć gola kontaktowego. Niestety, pabianiczanom zabrakło czasu, aby wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Kolejny sparing fioletowi zagrają dopiero 23 lutego. Przeciwnikiem będzie drużyna Zawiszy Rzgów.

PTC:

Pierwsza połowa: Hajduk, Drewniak, Sikorski, Testowany 1, Stachowski, Kaźmierczak, Stolarek, Testowany 2, Hiler, Dudziński, Testowany 3.

Druga połowa: Radziszewski, Drewniak, Hiler, Testowany 1, Stuchała, Cukierski, Bednarski, Stańczyk, Testowany 3, Kaźmierczak, Boratyński.

Na zmiany: Szynka, Lubowski, Płócienniczak, Mikołajczyk, Gręda.