W miniony weekend w hali MOSiR rozegrano mistrzostwa naszego województwa w zapasach w stylu klasycznym i wolnym. Emocji sportowych nie brakowało. 

W imprezie wzięło udział 62 zawodników z 12 klubów. Zanim jednak zaczęto rywalizację Prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego Mirosław Pikierski udekorował najlepszych młodzików w ubiegłym roku. W aż sześciu kategoriach najlepsi byli zawodnicy PTC Pabianice. Nagrody powędrowały do rąk Kamila Buldeckiego (44 kg), Piotra Ludwiczaka (52 kg), Kacpra Sobczyka (62 kg), Piotra Antoniewskiego (68 kg), Kacpra Trębacza (75 kg) i Juliusza Nowaka (85 kg).

Jeśli zaś chodzi o występ na mistrzostwach województwa, to kadra fioletowych była osłabiona brakiem pięciu podstawowych zawodników, ale i tak zdołała wywalczyć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złote medale zawisły na szyjach Kamila Buldeckiego (44 kg), Artura Pika (68 kg) oraz Adriana Drzewieckiego (85 kg). Artur, który jest srebrnym medalistą mistrzostw Polski z roku 2018, wszystkie swoje pojedynki kończył zwycięstwem już w pierwszych rundach.

Srebrne medale wywalczyli za to Igor Czyżewski (57 kg), Adam Cichała (62 kg) i Hubert Szczech (68 kg).

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Korona (35 kg), Bartosz Wlazeł (62 kg) i Marcel Chrzęst (68 kg).

Oprócz naszych medalistów punkty dla zespołu PTC zdobyli jeszcze Franciszek Tokarczyk Oliwier Maksymowicz w wadze 62 kilogramów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments