Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Moc atrakcji nie ominie również naszego miasta. Oprócz koncertów finałowych czeka nas kilka wydarzeń towarzyszących.

Zaczynamy już w piątek 11 stycznia

W piątkowy wieczór czeka nas dawka kultury. W MOK-u odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Bychlewianka”. Start o godz. 19.00. Wstęp – minimum 10 zł płatne do puszki wolontariusza.

Na aukcję PRZYDASI (przedmiotów, które mogą się przydać), zaprasza Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Na aukcji może licytować każdy – tak samo, jak każdy może oddać przedmioty na aukcję. Początek licytacji o 18.00. Tego wieczora będzie można również zobaczyć wystawę malarstwa Henryka Kowalskiego (o 17.30), skorzystać ze Strefy Fit (17.00-20.00), a o 20.00 rozpoczyna się spektakl teatralny „Igły i szpulki czyli nasza mała wojna” przeznaczony dla widzów dorosłych (bilety na wstęp do odebrania w sekretariacie GDKzB).

Sobotni szał atrakcji

Jeśli ktoś chciałby odwiedzić wszystkie atrakcje przewidziane na sobotę, musiałby poświęcić na to kilkanaście godzin! Od rana ruszają II Zawody CrossTreningowe. Każdy dorosły może sprawdzić swoją formę i tężyznę fizyczną. Są jeszcze dostępne miejsca – wystarczy kupić pakiet startowy wystawiony na aukcji Allegro. Cały dochód zasili konto Sztabu WOŚP Pabianice. Na zawody można również przyjść w roli obserwatora w godz. od 9.00 do 16.00 na hali sportowej przy basenie.

Nie zapomniano również o trochę młodszych. Po raz kolejny odbędzie się Festyn „Dzieci – Dzieciom”. Na Hali Powiatowej (ul. Św. Jana 30-36) przez cztery godziny (10.00-14.00) będzie można bawić się na dmuchańcach oraz z animatorami, wspinać na ściance wspinaczkowej, zaplatać kolorowe warkoczyki, malować twarze i zajadać pyszną watę cukrową i popijać lemoniadę.

Na rodziców i dzieci czekają też warsztaty JOGA dla dużych i małych. Odbędą się one w godzinach 10.00-11.00 na sali przy ulicy Kamiennej 14A. Wstęp – datek do puszki wolontariusza. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Z uwagi, że niedziela będzie niehandlowa, MiniFINAŁ WOŚP w C.H. ECHO zostanie zorganizowane w sobotę w godzinach 10.00-18.00. Przewidziano występy tanecznych grup młodzieżowych, występy Zespołu Pieśni i Tańca Bychlewianka, pokazy i nauka I pomocy, rejestracja w bazie DKMS, punkt Pabianickiego Centrum Medycznego. Będzie też nowość jaką jest Salon Tatuażu. Na aukcji na wylicytowanie czekają 3 wzory. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł zrobić sobie tatuaż „z marszu”, jeśli tylko wystarczy czasu.

Po południe upłynie pod znakiem ruchu podczas trzygodzinnego „III Maratonu Zumba & Salsation”. Start o godz. 17.00 na Hali Powiatowej. Wejściówka – datek do puszki wolontariusza.

W tym samym czasie (od godz. 17.00) na hali sportowej przy basenie odbędzie Turniej NERF. W turnieju weźmie udział 30 trzyosobowych zespołów. Przewidziano limit wiekowy: od 7 do 12 lat. Zgłoszenia i informacje: telefonicznie 881 338 830. Wpisowe: min. 10 zł od uczestnika do puszki wolontariusza.

Dla miłośników koszykówki zorganizowany zostanie mecz pomiędzy ZEC PKK 99 3 LM i drużyną złożoną z byłych wychowanków PKK 99. Start o 20.00 na hali sportowej przy basenie. Wstęp bezpłatny.

Wieczorem odbędzie się uczta dla ucha. W pubie Zielona Górka odbędzie się koncert zespołu „Gitarzyści po czterdziestce„. Start o godz. 20.00. Wejście płatne 20 zł do puszki wolontariusza. Fanów mocniejszych brzmień na dyskotekę zaprasza klub Feniks od godz 21.00.

Na powyższych wydarzeniach odbędą się również licytacje orkiestrowych gadżetów.

Niedziela z pompą!

Dzień finału rozpocznie 3 Pabianicki Bieg „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicy ruszą o 10.00 i będą mieli do przebiegnięcia 4 pętle wokół stawów na Lewitynie (około 5,5 km). Pakiet startowy kosztuje 30 zł i można go wylicytować na aukcji, ale trzeba się śpieszyć – w momencie pisania artykułu pozostało tylko 6 sztuk! Każdy biegacz dostanie pamiątkową koszulkę i medal. Zaraz po biegu przewidziano również dla chętnych morsowanie w jednym ze stawów.

W tym roku do pomocy w organizację finału włączyła się pabianicka grupa taneczna GANESZ. W Miejskim Domu Kultury (ul. Pułaskiego 38) odbędą się warsztaty taneczne. Wszystkich chętnych zapraszamy od godz. 10.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie dwóch grupach wiekowych: do 14 lat i od 15 lat. Spróbować mogą wszyscy, zarówno ci tańczący, chcący tylko popatrzeć oraz ci, którzy postawili już pierwsze kroki w tańcu.
Zaraz po warsztatach ruszają zawody 1 na 1 w HIP-HOP! Przewidziano również specjalną kategorię gdzie dwójkę stanowią dziecko i opiekun, tańczą do muzyki różnej, pokazują swoje umiejętności – liczy się dobra zabawa.

Koncerty finałowe

Atrakcje niedzielnego finału

15.00 – 15.15 – koncert 10 000 osób

15.25 – 16.10 – koncert Sychy Pion

16.20 – 17.10 – koncert RZK Sound

w przerwie: licytacje koszulek ZWiK, ogłoszenie wyników Złotej Klasy i Złotego Przedszkola,

17.15 – 17.45 – pokazy tresury psów

17.45 – 18.45 – koncert Romantycy Lekkich Obyczajów

w przerwie: pokaz antyterrorystyczny zorganizowany przez Funadcję SPAP, licytacje gadżetów WOŚP

19.00 – 19.30 – koncert Bakshish cz. I

w przerwie: licytacja Złotego Serduszka ufundowanego przez Prezydenta Miasta Pabianic, piłki z podpisami reprezentacji polski w piłce nożnej ze zgrupowania w Chorzowie 2018, koszulka z podpisami siatkarzy z Mistrzostw Świata, zegar WOŚP i inne gadżety

20.00 – Światełko do nieba

20.30 – 21.00 – Bakshish cz. I

około 21.00 Zakończenie koncertu

.

Pomiędzy niedzielnymi koncertami odbędą się też licytacje. Zostanie też wręczona nagroda za Złotą Klasę – czyli rywalizację klas, które zbierały monety o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Z „miedziaków” uzbierało się łącznie 15 179,64 złotych.

W niedzielę na ulice Pabianic łącznie wyjdzie 317 wolontariuszy, w tym 3 z terminalami płatniczymi (możliwość datku za pomocą BLIK-a lub karty płatniczej). Będą kwestować od godzin porannych aż do zakończenia ostatniego koncertu. Dla osób, które nie będą mogły osobiście wrzucić datku do puszki przygotowano elektroniczną skarbonkę, gdzie można dokonać wpłaty za pomocą przelewu lub karty płatniczej. Wszystkie darowizny trafią na konto fundacji WOŚP i zostaną doliczone do końcowego wyniku pabianickiego sztabu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciągle ten spam o wosp. Ja i moi znajomi nie wspieramy.

Nie wspieracie, ale korzystać ze sprzętu medycznego chętnie będziecie.
WOŚP to jest jedyna konkretna organizacja, która zbiera fundusze w konkretnym celu, te cele realizuje i rozlicza się z zakupów.
Grubas zawsze za WOŚP :)))

Co do gwiazd to bez komentarza.

To wyjdź i zaśpiewaj. Wszyscy będą zadowoleni i jaki ubaw będzie

A tu o fajerwerki nikt pretensji nie ma ?

Nie widzisz różnicy pomiędzy jednorazowym pokazem w jednym miejscu, a napieprzaniem przez dwa tygodnie na każdym rogu / skwerku? Serio?? Poza tym WOŚP też „odejdzie” od fajerwerków. Czasem wystarczy poszukać informacji w google’u…